سرانجام شوم سرقت های شبانه 3 جوان برای نشئگی + عکس

علیرضا رضایی – چند سال است که در خماری مواد زندگی سیاه خود را می گذرانند. فارغ از آن چه در اطرافشان می گذرد فقط به فکر تامین هزینه های چند ساعت نشئگی هستند.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
سرقت های شبانه برای نشئگی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

غروب که می شد و خورشید که نقاب تاریکی بر چهره می زد مانند خفاش از لانه بیرون می آمدند تا در غفلت شخصی، به هدف خود برسند. آخرین بار یک پیامک زمینه جرمی دیگر در پرونده آن ها شد. «پارس سفید - کیف روی داشبورد دل منو برده» . ارسال این پیامک از طرف سردسته باند کافی بود تا دو همدست دیگرش خود را در چشم به هم زدنی از دیگر نقطه شهر به محل مورد نظر برسانند و بر اساس برنامه به کشیک دادن در اطراف پژو مشغول شوند. ترددهای ابتدای شب خیابان را تقریبا شلوغ کرده بود اما آن ها مترصد فرصت مناسب، عبور رهگذران را از زیر نگاه خود می گذراندند تا سردسته باند از شیشه نیمه باز خودرو کیف روی داشبورد را به سرقت برد و ... خماری مصرف مواد دست از سرشان بر نمی داشت، دوباره سوار بر آن چه داشتند راهی یک کوچه تاریک می شوند، سردسته خودرویی را زیر نظر می گیرد و به وارسی آن می پردازد. درهای خودرو قفل است اما وسوسه کیف دستی روی صندلی دست از سرش بر نمی دارد، دقایقی نمی گذرد که شکستن شیشه خودرو صدای سیستم ایمنی آن را بلند می کند و لحظه ای بعد خودرویی در تاریکی کوچه گم می شود تا بعد بساط دود و دم آن ها در خانه ای مجردی پهن شود و آن ها در هیاهوی شهر گم شوند و ...   این داستان سه دزد جوانی است که با سرقت های متعدد محتویات داخل خودرو اقدام به خرید مواد مخدر صنعتی می کردند و در دو خانه مجردی در شمال و جنوب شهر شب هایی را پای بساط مواد می نشستند تا به اصطلاح خودشان خوش بگذرانند و حالا باید تاوان کارهایشان را با حکم قانون پس دهند. 

فرمانده انتظامی استان درباره این پرونده به «خراسان جنوبی» گفت: سرقت محتویات داخل خودرو از ابتدای امسال روبه افزایش است البته شاکیان برای بعضی از اقلام سرقتی، طرح شکایتی را مطرح نمی کردند و به نظر آنان سرقت یک عدد فلش با عینک آفتابی چندان مهم نبود اما پیگیری موضوع برای پلیس مهم بود چون ممکن بود به سرنخ های مهمی ختم شود. 

به گفته سردار «شجاع» برنامه ای منسجم برای شناسایی باند دزدان داخل خودرو در پلیس آگاهی تشکیل شد که یکی از دزدان هنگام فروش اموال مسروقه توسط تیم گشت کلانتری 11 بیرجند شناسایی شد که پس از تعقیب و مراقبت نامبرده در یک منزل مجردی در جنوب شهر دستگیر شد. 

وی ادامه داد: متهم در بازجویی های اولیه هر گونه سرقت را رد کرد اما وقتی با مدارک کافی روبه رو شد دو همدست دیگر خود را معرفی کرد که با هماهنگی قضایی یکی از همدستان وی در خانه مجردی شمال شهر دستگیر و دیگری در یکی از کمپ های ترک اعتیاد شناسایی شد. 

 اعتراف به 50 فقره دزدی سردار«شجاع» با اشاره به این که متهمان در بازجویی های فنی از سرقت های شبانه خود پرده برداشتند افزود: این سه متهم که دو نفر 25 ساله و یک نفر 26 ساله است به 50 فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کردند. 

وی تصریح کرد: متهمان هنگام پرسه زدن جداگانه در شهر هر گونه طعمه ای را که پیدا می کردند بلافاصله به طور پیامکی همدیگر را به محل سرقت فرا می خواندند و سرقت را انجام می دادند.

وی با اشاره به این که در اعتراف های این سه متهم معتاد به شیشه و کریستال آمده است که زیادتر خودروهای دارای ضریب ایمنی بسیار پایین و بدون دزدگیر را در کوچه های تاریک برای سرقت محتویات انتخاب می کردند گفت: آن ها اگر نمی توانستند در خودرویی را باز کنند اقدام به تخریب شیشه آن می کردند. 

همچنین در دیگر روش سرقت های خود مالباختگانی را انتخاب می کردند که شیشه های خودروی آن ها نیمه باز و حتی درهای خودرو قفل نبوده است و سپس محتویاتی مانند فلش، ضبط پخش، کیف دستی، وجه نقد، زاپاس و... را سرقت می کردند. وی خاطرنشان کرد: با اعتراف سه متهم یک مالخر هم دستگیر شد و پرونده دزدان در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

همرسانی نوشتار: