این زن و شوهر مکار را می شناسید؟

خواستگار ریش سفید خود اهریمن بود ! + عکس

اولین پرونده مربوط به کلاهبرداری از ده ها شهروند مشهدی با موضوعی پرتکرار است که در آن فردی با استفاده از شیوه ای مکارانه مبالغ زیادی به جیب زده است.

  1. جمعه ۲۶ بهمن ۹۷ ساعت ۱۱:۳۰ (۱ سال قبل)
 خواستگاری فقط بهانه شیطان بود  +  عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ماجرای این پرونده از این قرار بود که تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا مدعی شدند فردی به بهانه اعطای وام فوری با بهره پایین مبالغی را از آن ها کلاهبرداری کرده است.

یکی از شاکیان اعلام کرد که آگهی وام فوری را در یکی از سایت های واسطه گر مشاهده کرده و با آگهی دهنده تماس گرفته است. متهم پس از ارتباط گیری با مال باخته با چرب زبانی و اقداماتی حیله گرانه مبلغ ۸میلیون تومان از وی برای اعطای وام فوری دریافت و پس از آن تلفنش را از دسترس خارج کرده است.

دیگر شاکی این پرونده نیز ضمن تأیید اظهارات چند مال باخته دیگر مدعی شد که شاکی این پرونده در مقابل اعطای وام خرد مبلغ ۲۰۰هزار تومان از وی گرفته و دیگر جواب گوی تلفنش نبوده است.

مأموران با دریافت اظهارات شاکیان این پرونده تحقیقات میدانی خود را برای شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند و طی اقداماتی اطلاعاتی رد مردی سی وهفت ساله را در شهر مشهد زدند.

تیم رسیدگی کننده به این پرونده پس از شناسایی متهم طی هماهنگی قضایی بلافاصله وارد عمل شدند و این فرد را در خانه اش دستگیر کردند. متهم ابتدا با این خیال که می تواند از چنگ قانون بگریزد دست به انکار واقعیت زد و حاضر به همکاری با پلیس نشد اما در ادامه تحقیقات در مواجهه با مستندات پرونده از راز کلاهبرداری هایش پرده برداشت.

متهم سی وهفت ساله در اعترافاتش گفت که از سال ۹۶ در این حوزه فعالیت دارد و تاکنون از ۲۱نفر به مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰میلیون ریال از طریق درج آگهی جعلی اعطای وام فوری با بهره کم در سایت دیوار، کلاهبرداری کرده است.

خواستگاری پوشالی

دیگر پرونده ای که پلیس فتا رسیدگی به آن را آغاز کرد، مربوط به اخاذی در فضای مجازی از زنی میان سال بود که با اقدام بموقع شاکی و ورود مأموران پلیس فتا منتج به نتیجه شد. موضوع این پرونده از آنجا شروع شد که زنی میان سال با مراجعه به مرکز فرماندهی پلیس فتای خراسان رضوی از مردی جوان به اتهام تهدید، مزاحمت و اخاذی شکایت کرد.

شاکی در برگه اظهاراتش نوشت که چندی پیش در فضای مجازی با مردی آشنا شده و بعد از گذشت چند روز از این رابطه به درخواست ازدواج وی پاسخ مثبت داده است. متهم پس از جلب اعتماد این زن میان سال چند تصویر از او در تلگرام دریافت و سپس از آن ها به عنوان اهرمی برای اخاذی از زنی استفاده می کند.

شاکی نیز برای حفظ آبرو و جلوگیری از پخش عکس های خصوصی اش به درخواست مجرمانه متهم تن داده و مقداری طلا و پول به او می دهد. مأموران پس از دریافت این اطلاعات به رصد فضای مجازی پرداختند و طولی نکشید که متهم را از طریق ردزنی شماره تلفن همراهش شناسایی و دستگیر کردند.

این مرد چهل وسه ساله ضمن اعتراف به جرم خود هدف از ارتکاب این اقدام مجرمانه را کسب منفعت مالی اعلام کرد. او در بازجویی های پلیس گفت که همسرش پرستار شاکی بوده و با همکاری وی نقشه ای را تحت عنوان خواستگاری طراحی کرده و به زن میانسال نزدیک شده است. متهم پس از جلب اعتماد شاکی برای آشنایی بیشتر تعدادی از تصاویر خصوصی او را دریافت و برای عملی کردن نقشه اش اقدام به تهدید او کرده است.

به گفته سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان رضوی همسر این مرد نیز دستگیر و هر دوی آن ها پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

همرسانی نوشتار: