سارقان 6 کیلومتر تونل زدند

گازوئیل ایران را به کشورهای همسایه هدیه می کردند + جزییات

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و انهدام ۶ کیلو متر لوله انتقال سوخت از خشکی به دریا در شهرستان سیریک خبر داد.

  1. جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ ساعت ۱۳:۳۰ (۹ ماه،۲ هفته قبل)
6 کیلومتر تونل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سرهنگ عباسعلی بهدانی فرد در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان سیریک با انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی و همکاری خوب مردمی چندین نقطه از سواحل حوزه استحفاظی شهرستان، قاچاقچیان را که اقدام به لوله گذاری جهت قاچاق سوخت از داخل روستا به دریا کرده بودند را شناسایی کردند.

وی افزود: قاچاقچیان از این طریق در کمترین زمان سوخت های قاچاق را به لنج ها، انتقال و سپس به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان قاچاق می کنند که پس از انجام اقدامات کارشناسی، محل های اختفاء لوله های قاچاق سوخت که به صورت ماهرانه در زیر زمین جایگذاری و تعبیه شده بود در ساحل روستای زیارت بزرگ و همچنین چندین محل دپو سوخت قاچاق در مسیر لوله های جا سازی شده شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی با تشکیل اکیپی مشترک با پایگاه دریابانی این شهرستان به محل، اعزام که در ابتدا یک خط لوله ۴ اینچی به طول ۲ هزارو ۵۰۰ متر جهت انتقال سوخت قاچاق از اسکله روستای زیارت بزرگ داخل دریا به سمت روستا و عبور از ساحل به سمت روستا از زیر زمین استخراج کردند.

این مقام انتظامی استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه انتقال لوله های مکشوفه به یگان انتظامی غیرممکن بود با هماهنگی قضایی در محل، معدوم و مجددا دوخط لوله دیگر هرکدام به طول هزارو ۵۰۰ متر در نزدیکی روستا به سمت ساحل، شناسایی و ضمن استخراج از زیر زمین، معدوم شدند.

وی ادامه داد: در ادامه به تعداد ۲ مخزن فلزی وبتنی که در عمق زمین به طرز ماهرانه ای جاساز شده بوده برخورد که به علت عدم امکان انتقال مخازن، مقدار ۶۰ هزار لیتر گازوییل کشف شده و با ۵ دستگاه خودرو به یگان، انتقال و مخازن مربوطه در محل تخریب شدند.

سرهنگ بهدانی فرد اذعان کرد: در این طرح عامل اصلی تعبیه و انتقال لوله های انتقال سوخت از خشکی به دریا، شناسایی و هماهنگی های قضایی لازم برای دستگیری گردانندگان باند مارموز ادامه دارد.

همرسانی نوشتار: