کلاه برداری ۵۰ میلیون تومانی صاحبان سایت جعلی همسریابی از یک شهروند

متهمان اعتراف کردند با راه اندازی یک سایت همسر یابی و ارسال لینک آن از طریق شبکه های اجتماعی و پیام های کوتاه، آنان را به درگاه جعلی بانک هدایت و با در دست داشتن اطلاعات کارت بانکی آن ها، اقدام به برداشت از حسابشان با خرید کالا می کردند

  1. شنبه ۱۸ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۱۹ (۶ ماه،۱ هفته قبل)
کلاه برداری اینترنتی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت گفت: دو فردی که با راه اندازی سایت جعلی همسریابی از حساب یکی از شهروندان، ۵۰ میلیون تومان برداشت کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ «اسماعیل زراعتیان» افزود: ماموران پلیس فتا با انجام یک سری اقدامات فنی و پلیسی رد پایی از عاملان برداشت های غیر مجاز را در شهر تهران یافتند و بلافاصله موضوع را از طریق مقام قضایی پیگیری و با اخذ نیابت راهی تهران شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با همکاری ماموران کلانتری ۱۰۸ شهید نواب صفوی تهران بزرگ پس از انجام یک سری اقدامات خاص پلیسی، متهمان را دستگیر و به مرودشت انتقال دادند.

«زراعتیان» گفت: متهمان در بازجویی های فنی و پلیسی اعتراف کردند با راه اندازی یک سایت همسر یابی و ارسال لینک آن از طریق شبکه های اجتماعی و پیام های کوتاه، آنان را به درگاه جعلی بانک هدایت و با در دست داشتن اطلاعات کارت بانکی آن ها، اقدام به برداشت از حسابشان با خرید کالا می کردند.

رئیس پلیس مرودشت با بیان این که دستگیر شدگان با تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل و سپس روانه زندان شدند، به شهروندان توصیه کرد که به پیامک های ناشناس و ایمیل های متفرقه اعتنا نکنند.

شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شیراز واقع است.