سارقان خودروی سفیر از سفارتخانه دستگیر شدند

سارقان خودروی سفیر سومالی ظاهراً با تخریب قفل توانستند وارد سفارتخانه شوند و اتومبیل را دزدیدند و آن را اوراق کردند

  1. دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۴۰ (۱ سال،۲ ماه قبل)
سرقت خودروی سفیر از سفارتخانه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

چند روز قبل به مأموران کلانتری ۱۰۱ تجریش خبر رسید از یکی از سفارتخانه ها سرقت شده است. به دلیل اهمیت موضوع مأموران فورا خود را به محل حادثه رساندند. آنجا سفارتخانه کشور سومالی بود و شواهد نشان می داد سارقان ناشناس در جریان دستبرد به آنجا خودروی سفیر که یک تویوتا کمری است را سرقت کرده اند. در بررسی های اولیه معلوم شد که سارقان ظاهرا با تخریب قفل توانسته اند وارد سفارتخانه شوند و هنگام سرقت هیچ کس در آنجا حضور نداشته است. چند روز از این سرقت گذشته بود که مأموران تجسس کلانتری به نخستین سرنخ از سارقان دست یافتند.

در یکی از دوربین های اطراف سفارتخانه تصویر سارقان ثبت شده بود و بررسی تصاویر به دست آمده نشان می داد آنها ۳ سارق هستند. در ادامه مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد ۳ تبهکار در خانه ای واقع در قیطریه پنهان شده اند و به احتمال زیاد مقداری اموال مسروقه نیز در آنجا نگهداری می شود. مأموران با مجوز قضایی وارد آنجا شدند و ۳ متهم را دستگیر کردند. در جریان بازرسی از مخفیگاه متهمان ابزارآلاتی مثل سنگ فرز، هوابرش، اره و... کشف شد و آنها به چندین فقره سرقت اعتراف کردند و گفتند که در سرقت هایشان از وسایل کشف شده برای تخریب قفل ها استفاده می کردند. آنها چندین فقره سرقت را گردن گرفته بودند اما هرچه بازجویی ها ادامه پیدا می کرد ابعاد تازه تری از سرقت های آنها روشن می شد. در ادامه تحقیقات متهمان اعتراف کردند که چند روز قبل خودرویی را از خانه ای اعیانی سرقت کرده اند. در این شرایط بود که با راهنمایی متهمان مأموران راهی محلی که خودروی مسروقه نگهداری می شد شدند اما در آنجا در کمال تعجب متوجه شدند خودروی مسروقه اوراق شده است. مأموران در آنجا یک فرمان، یک کاپوت جلو، دو درِ کامل و یک درِ صندوق عقب تویوتا کمری کشف کردند اما نکته جالب اینکه پلاک این خودرو سیاسی بود.

وقتی مأموران در این باره تحقیق کردند معلوم شد خودروی اوراق شده همان خودروی سفیر سومالی است که مدتی قبل سرقت شده بود اما سارقان وقتی برای سرقت وارد سفارتخانه شده بودند نمی دانستند آنجا سفارتخانه است و با این باور که آنجا یک خانه اعیانی است آنجا را برای سرقت انتخاب کرده بودند. در این شرایط بار دیگر متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند. یکی از آنها گفت: باور کنید که ما نمی دانستیم آنجا سفارتخانه است. آنجا بیشتر شبیه یک خانه بود و گفتیم احتمالا صاحب آنجا پولدار است و با سرقت از آنجا پول خوبی نصیب مان می شود. وقتی وارد پارکینگ خانه شدیم می خواستیم از آنجا وارد ساختمان شویم اما قفل ها و حفاظ آنجا محکم بود و نتوانستیم وارد شویم. همان موقع چشم مان به خودروی تویوتا کمری افتاد و نقشه سرقت آن را کشیدیم ولی وقتی متوجه شدیم پلاک خودرو سیاسی است تصمیم گرفتیم آن را اوراق کنیم و قطعاتش را بفروشیم.

سردار «کیوان ظهیری»، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت درباره این سرقت گفت: اعضای این باند از افراد سابقه داری هستند که پیش از این نیز بارها به اتهام سرقت دستگیر و زندانی شده اند. آنها در جریان بازجویی ها به چندین فقره سرقت اعتراف کرده اند و هم اکنون در بازداشت به سرمی برند و تحقیقات از آنان ادامه دارد.