کشتار سگ های ساوجبلاغ با سیانور

واقعیت ماجرا چه بود ؟ + جزییات

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ در واکنش به خبرهای کشتار سگ های ولگرد با سیانور گفت: خرید و تهیه سیانور آن هم برای استفاده در سطح شهر و کشتن سگ به این راحتی نیست.

  1. یکشنبه ۵ اسفند ۹۷ ساعت ۱۲:۳۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
سگ ولگرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بایرام محمودی در واکنش به خبرهای کشتار سگ های ولگرد با سیانور گفت: این موضوع مورد تأیید نیست و صحت ندارد.

محمودی افزود: پیدا کردن، خرید و تهیه سیانور به این راحتی نیست که بخواهند با آن سگ های ولگرد را بکشند؛ ما در شهرستان ساوجبلاغ کشتار سگ به این شکل نداریم.

وی در خصوص اینکه چطور چنین خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده است گفت: پیش از این اختلافی میان شهرداری کوهسار و فعالین محیط زیست به وجود آمده بود که پس از آن برنامه ریزی انجام می شود تا بگویند شهرداری کوهسار سگ ها را می کشد، شهرداری در رد این موضوع یک سری مدارک به محیط زیست ارائه کرده و به دستگاه قضایی هم شکایت کرده تا موضوع روشن شود، این پرونده در دست بررسی است.

محمودی افزود: اخیراً هم چنین موضوعی برای شهرداری هشتگرد مطرح شد اما در واقع این موارد صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ما در ساماندهی سگ های ولگرد طبق دستورالعمل استانداری عمل می کنیم، تا مدتی پیش سگ های ولگرد طبق این دستورالعمل زنده گیری و به مرکز حلقه دره تحویل می شدند اما با پر شدن ظرفیت حلقه دره، سگ های زنده گیری شده به شهرداری هشتگرد تحویل داده شد.

این مسئول تصریح کرد: طبق دستورالعمل، سگ هایی که بیماری دارند با نظارت نماینده دامپزشکی و شبکه بهداشت و با روش های اصولی معدوم می شوند نه اینکه با استفاده از سیانور، مگر در سطح شهر می توان سیانور پخش کرد؟

وی اظهار کرد: در مدت اخیر چون گازگرفتگی سگ های ولگرد افزایش یافته بود با دستور فرماندار، کار ساماندهی در کل شهرستان در دهیاری ها، بخشداری ها و شهرداری ها به صورت همزمان سرعت گرفت و همین باعث جنجال اجتماعی و طرح مباحثی چون کشتار سگ ها می شود.

همرسانی نوشتار: