کاهش دما و وزش باد به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه در تهران

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به سالم بودن هوای پایتخت، از کاهش دمای هوا و وزش باد شدید خبر داد.

  1. ۱ سال قبل
سامانه بارشی در راه است/کاهش 10 درجه‌ای دما در سواحل خزر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به سالم بودن هوای پایتخت، از کاهش دمای هوا و وزش باد شدید خبر داد.

حسین شهبازی اظهار کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز (۲۵ فروردین) است و به تدریج در این روز بر سرعت باد افزوده می شود و در برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی -غربی انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز (۲۵ فروردین) وضعیت کیفی هوای مطلوب در پایتخت برقرار خواهد بود، تصریح کرد: این شرایط جوی کمابیش فردا یکشنبه (۲۶ فروردین) ادامه خواهد داشت و برخی ساعات به ویژه شبانگاه همراه با وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه و بارش باران خواهد بود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: انتظار می رود وضعیت کیفی هوای زیادتر مناطق شهر تهران طی فردا همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد. همچنین با تداوم این شرایط جوی در روز دوشنبه (۲۷ فروردین)، وزش باد نسبتا شدید و بارش متناوب باران طی برخی ساعات دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی، دمای هوای تهران طی دو روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت.

وی در پایان گفت: شاخص کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص ۵۱ در شرایط سالم قرار دارد.

همرسانی نوشتار: