پس از تمرین جنگی در اقیانوس آرام

رزمایش دریایی و مانور موشکی روسیه در خزر

روسیه پس از مانور موشکی اقیانوس آرام و ادامه تمرین جنگی رزم ناوهای خود در مدیترانه از شنبه گذشته تا کنون با استفاده از 20 فروند ناو و کشتی پشتیبانی رزمایش موشکی گسترده ای را در دریای خزر کلید زد.

  1. سه شنبه ۲۶ مرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۵۳ (۳ سال،۹ ماه قبل)
رزمایش دریایی

 در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: رزم ناوها، ناوهای موشک اند از جمله کشتی های جنگی داغستان و تاتارستان و شناورهای پشتیبانی در رزمایش خزر به کار گرفته خواهند شد. 

بنا به این گزارش، یگان دریایی روسیه در خزر از انواع سامانه های جنگ افزاری از جمله موشک و توپ برای نابودی اهداف از پیش تعیین شده در رزمایش که مدت آن اعلام نشده است، استفاده خواهند کرد.

یکی از بخش های اصلی یگان خزری روسیه نبرد مشترک ناوها و هواپیماهای جنگی این کشور با رزم ناوهای دشمن خواهد بود.

چند رزم ناو شرکت کننده در این رزمایش از پایگاه دریایی مخاچ قلعه روسیه در ساحل شمال غربی دریای خزر به منطقه تمرین جنگی اعزام شده اند.

روسیه دیروز نیز رزمایش مدیترانه ای خود را با عنوان مقابله با تهدیدهای تروریستی در منطقه با استفاده از چندین فروند رزم ناو موشک انداز آغاز کرد.

روز شنبه هم ناوگان اقیانوس آرام روسیه در یک رزمایش از پیش اعلام نشده با استفاده از چند فروند رزم ناو و بیش از 500 نیرو با حرکت در پهنه آبی اقیانوس آرام که با آمریکا در آن مرز دریایی دارد، اهداف و ناوهای دشمن فرضی را در فاصله 100 کیلومتری با شلیک موشک نابود کرد و کنترل و پایش منطقه عملیاتی را با موفقیت انجام داد.

افزون بر این سه رزمایش دریایی، روسیه میزبان برگزاری تمرین جنگی کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی در استان های لنینگراد و پسکوف در شمال غرب این کشور با همکاری بلاروس، قرقیزستان، ارمنستان، قزاقستان و تاجیکستان است که در آن مجموعه هایی از واحدهای هوایی و پدافند موشکی در کنار 50 فروند هواپیمای نظامی از جمله بمب افکن های سوخو 34 شرکت دارند.


رزمایش روسیه در دریای خزر