کشف راز مفقود شدن پرواز MH۳۷۰ مالزی پس از ۴ سال ابهام

کارشناسان پس از چهار سال تحقیق و جستجو از رمزگشایی دلیل ناپدید شدن پرواز MH۳۷۰ هواپیمایی مالزی خبر دادند.

  1. دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۲:۳۰ (۱ سال،۶ ماه قبل)
راز مفقود شدن پرواز MH۳۷۰ مالزی پس از 4 سال کشف شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از چهار سال از مفقود شدن پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی (MH۳۷۰) که از کوالالامپور به مقصد پکن پرواز می کرد، می گذرد و کارشناسان هوانوردی بالاخره اعلام کردند راز ناپدید شدن آن را پیدا کرده اند. «لاری ونس» بازرس ارشد سابق هیئت امنیت حمل و نقل کانادا در یک برنامه تلویزیونی در این خصوص گفت: کارشناسان تقریباً درباره آخرین منطقه ای که هواپیما از آنجا گذشته است به اتفاق نظر رسیده اند.

کارشناسان شواهد را یکبار دیگر بررسی کردند تا درباره آخرین تصمیمی که خلبان گرفته است به نتیجه نهایی برسند. این کارشناسان باور دارند خلبان پرواز ۳۷۰ مسئول رخ دادن این اتفاق تلخ است. آن ها می گویند خلبان قصد خودکشی داشته و هواپیما را به دور افتاده ترین منطقه ممکن هدایت کرده است.

به گفته «سیمون هاردی» خلبان بوئینگ ۷۷۷، خلبان هواپیمای مالزی برای اینکه از رادار ارتش تایلند و مالزی پنهان بماند در امتداد مرز دو کشور پرواز کرده و مدام بین حریم هوایی این دو کشور رفت و آمد داشته است.

هاردی می گوید خلبان به طور دقیق در امتداد مرز پرواز کرده است و احتمالاً هر بار که به حریم هوایی یکی از این کشور ها وارد می شده به سرعت از آن خارج شده است و نیرو های نظامی لزومی ندیده اند که آن را به عنوان یک خطر بررسی یا پیگیری کنند.

«جان داوسون»، وکیل ۹ خانواده ای که مسافرانی در پرواز های MH۳۷۰ و MH۱۷ داشته اند نیز اخیراً اعلام کرده شواهد نشان می دهد یکی از خدمه هواپیما مسئول مفقود شدن آن بوده است.

همرسانی نوشتار: