آقای نوارنده و همسرش مفقود شدند + عکس و جزییات

۲۹ نفر حاضر در سالن کنسرت موسیقی پاپ در جزیره جاوای اندونزی بر اثر سونامی کشته شدند.

  1. دوشنبه ۳ دی ۹۷ ساعت ۲۳:۳۵ (۱ سال،۵ ماه قبل)
 ۲۹ نفر کشته شدند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دو نفر از اعضای ارکستر و دو نفر از عوامل صحنه در میان ۲۲۲ کشته تسونامی روز شنبه در محل کنسرت در جزیره جاوای اندونزی بودند.

"ریفیان فاجارسیاه" خواننده و سرپرست این ارکستر می گوید "اندی" نوازنده درام و دیلان همسرش نیز در این حادثه مفقود شده اند."بانی پوربانی" نوازنده بِیس، "هرمان سیکومبانگ" نوازنده گیتار، اوکی ویجایا و اوجانگ از عوامل صحنه در میان کشته شدگان کنسرت اندونزی بودند. این سونامی درست در زمان اجرای این گروه رخ داد که تنها در محدوده برگزاری کنسرت باعث کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر شد.

این خواننده روز شنبه پس از حادثه ویدیویی به اشتراک گذاشته بود که در آن توضیح می دهد که چطور سونامی او را به داخل دریا برده و تا حد مرگ پیش رفته و سپس یک جعبه شناور دیده و با گرفتن آن جان خود را نجات داده است و با شنا کردن خود را به یک درخت رسانده است. او از مردم خواست برای مفقود شدگان دعا کنند.

مابقی گروه زنده مانده لیکن اغلب دچار جراحاتی شده اند و تحت درمان قرار گرفته اند.

اسکای نیوز ویدیویی از لحظه برخورد سونامی با محل کنسرت به اشتراک گذاشته است که در لینک خبر قابل مشاهده است.تسونامی روز شنبه اندونزی ۱۰ فوت(۳ و نیم متر) ارتفاع داشت که بر اثر فعالیت های جدید آتش فشان آناک کراکاتو رخ داده است. آمار کشته های این تسونامی تا کنون به ۲۲۲ نفر رسیده است. ۸۴۳ نفر نیز زخمی شده اند و ۲۸ نفر هم ناپدید شده اند.

همرسانی نوشتار: