تکه پاره شدن دختربچه توسط سگ شکاری در پارک لواسان

واقعیت ماجرا چه بود ؟ + جزییات

سرپرست معاون خدمات شهری شهرداری لواسان گفت:حادثه حمله دو سگ شکاری بدون قلاده در خیابان منتهی به بوستان اتفاق افتاده است نگهبان بوستان به دلیل کوهستانی و ییلاقی بودن محدوده از ورود حیوانات به پارک جلوگیری می کند .

  1. سه شنبه ۲۵ دی ۹۷ ساعت ۱۴:۳۸ (۱۱ ماه قبل)
واکنش شهرداری لواسان به حمله سگ به دختر بچه/ حمله سگ شکاری به دختر بچه در پارک لواسان تکذیب شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محمدرضا حیدری گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره حمله دو سگ شکاری به دختر بچه ای در پارک لواسان بیان کرد: متاسفانه این اتفاق افتاده اما در داخل پارک لواسان نبوده بلکه در خیابان همجوار پارک بوده و اطلاع رسانی خوبی انجام نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این پارک همجوار با منازل مسکونی است بیان کرد: ورود حیوانات به داخل پارک ممنوع است و نگهبانان پارک  از وقوع چنین امری جلوگیری می کنند.

وی با تکذیب حمله سگ شکاری به دختر بچه در پارک لواسان اظهار کرد: سگ اهلی خود فرد بوده و قلاده هم داشته، ولی متاسفانه از کنترل صاحبش خارج می شود و به  دختر  بچه حمله می کند.  این اتفاق در حالی رخ داده است که نگهبان پارک  از ورود حیوانات چه با قلاده و چه بدون قلاده به داخل پارک جلوگیری می کند.

وی گفت: در هر پارکی علاوه بر نگهبانی جلوی هر در ورودی ۲ نگهبان دیگر هم  در حال گشت زنی هستند.

وی درباره اقدامات شهرداری برای جلوگیری ازتکرار  وقوع چنین حوادثی گفت: به دلیل کوهستانی بودن منطقه پیمانکاری گرفتیم تا حیوانات را زنده گیری و سپس عقیم سازی، واکسینه و پلاک می کنند و سپس رها می کند، ولی فعالان محیط زیست به این امر منتقدند. ولی با این وجود حداقل اطمینان خاطر به وجود می آید که با واکسینه شدن این حیوانات  امکان انتقال بیماری حیوانات به انسان به حد اقل ممکن می رسد.

وی در ادامه بیان کرد خانواده این کودک از صاحب سگ شکایت کرده اند.

علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران،  گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: ورود حیوانات به پارک ها را ممنوع کرده ایم و این امر در سر در ورودی تمام پارک ها نصب شده و نگهبان ها  از ورود حیوانات به پارک ها جلوگیری می کنند.

خبرنگار دو هفته قبل خانواده ای برای تفریح به  پارک دریاچه لواسان رفتند که متاسفانه دو سگ شکاری بدون قلاده  به همراه صاحبشان به دختر بچه ای که در حال بازی بود حمله کرده و با گاز گرفتن دست و کمر کودک او را مجروح می کنند.

کودک از ناحیه دست و برخی دیگر از اعضای بدن آسیب جدی دیده و صورت هم چهار بخیه خورده است. روز حادثه ابتدا با پلیس تماس گرفته شد بر اساس پیگیری های خبرنگار میزان پرونده  این حادثه در دادگاه در دست بررسی است.

علاوه بر موارد فیزیکی که مطرح شده کودک دچار مشکلات روحی شدید شده است. این دختر بچه بعد از حمله این دو سگ به وی دچار کابوس های شبانه، شب ادراری، گریه و ترس های بی دلیل روزانه شده است.

مشکلاتی که قطعا آینده این کودک را تحت الشعاع قرار خواهد داد و چه بسا باعث شود این دختر بچه کم سن و سال سالیان سال با کابوس حمله این سگ دست به گریبان باشد و آسیب های جدی روحی وارد شده به این کودک جبران ناپذیر خواهد بود. آسیب های روحی ای که با پرداخت دیه جبران نخواهد شد.

همرسانی نوشتار: