تصویری هولناک از کشف اسکلت دختر 13 ساله در کنار هرم مصر + عکس ها

به گفته ی باستان شناسان و وزیر آثار باستانی و میراث فرهنگی مصر، اسکلت متعلق به دختری حدوداً ۱۳ ساله در کنار هرم ۴۶۰۰ ساله مصر کشف شده است.

  1. پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ ساعت ۱۱:۰۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
اسکلت کشف شده مجاور هرم مصر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 بقایای این دختر در گورستانی در نزدیکی هرم «می دوم»، دفن شده است. در این مقبره هیچ وسیله ای وجود ندارد و این جسد بدون متعلقات دفن شده است.

باستان شناسان سن تقریبی این دختر در زمان مرگ را با بررسی استخوان هایش تخمین زده اند. زمان دقیق دفن این دختر مشخص نیست با این حال هرم مجاور او به ۴۶۰۰ سال پیش باز می گردد.

در جایی دیگر در همین گورستان باستان شناسان دو جمجمه حیوان را که گمان می رود جمجمه گاو هستند، در کنار دو گلدان سرامیکی نیز کشف کردند. به نظر می رسد این جمجمه ها و گلدان ها پیشکشی برای مراسم دفن هستند. با این حال باستان شناسان اطمینان ندارند که این مراسم برای چه کسی برگذار شده است.

هرم « می دوم» قبل از اینکه به هرمی با وجوه مسطح تبدیل شود، در ابتدا به عنوان یک هرم پلکانی ساخته شده بود. علت اینکه چرا از یک هرم پلکانی به یک هرم مسطح تغییر شکل داد، هنوز مشخص نیست.

کشف اسکلت دختر ۱۳ ساله در کنار هرم مصر

باستان شناسان معتقدند که دست کم بخشی از این هرم به فرعون «سنفرو» تعلق داشت. فرعون « هونی» یکی از نیاکان « سنفرو» برای اولین بار این هرم را به صورت پلکانی ساخت و سپس «سنفرو» آن را به یک هرم معمول با وجوه مسطح تغییر داد.

« سنفرو» اهرام متعددی در مصر بنا کرد که شامل دو هرم در مکانی به نام «دهشور» و چندین هرم پلکانی کوچک دیگر می شود. علت اینکه چرا «سنفرو» به ساخت تعداد زیادی هرم علاقه مند بود مشخص نیست، اما فرضیه ای وجود دارد که او سعی داشته بهترین هرم ممکن را با روش آزمون خطا بسازد. پسر و جانشین او « خوفو» هرم عظیم « جیزه»، بلندترین هرم جهان را بنا کرد.

همرسانی نوشتار: