نقشه شیطانی دکتر برای مردی که 3 بار ازدواج کرد

بهروز و دار و دسته اش همه چیز را گفتند ! + عکس

دکترای مدیریت استراتژیک که ماهی یک و نیم میلیون تومان حقوق می‌گرفت وقتی 20 میلیون تومان بدهی بالا آورد نقشه سرقت از خانه پدر خوانده‌اش را اجرا کرد، سرقتی که به جنایت ختم شد.

  1. پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ ساعت ۰۷:۴۰ (۱ سال،۱ ماه قبل)
نقشه پلید ابلیس سیاه به قتل مرد 3 زنه تهرانی ختم شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ساعت ۱:۳۰ بامداد یکشنبه ۲۱ بهمن وقوع یک قتل در طبقه چهارم مجتمعی مسکونی در بلوار دریا از سوی مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد.

با اطلاع از این خبر بازپرس جنایی به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند.آنها با حضور در محل با جسد مرد ۶۸ ساله درحالی که دست و پاهایش بسته و خفه شده بود مواجه شدند.

دستگیری تنها مظنون

در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول سه بار ازدواج کرده و یک پسر از همسراولش داشته که تمام اموالش را نیز به نام او کرده بود. پسر مقتول به تیم جنایی گفت: ساعتی قبل از کشف جسد پدرم، بهروز - برادر ناتنی ام- با من تماس گرفت و گفت به مقابل خانه پدرم رفته اما او در را باز نمی کند. من که به ماجرا مشکوک شده بودم بلافاصله خود را به خانه پدرم رساندم که با جسد او مواجه شدم.

درحالی که بهروز مدعی بود رابطه خوبی با پدر خوانده اش داشته و مدام به او سر می زده، اما پسر مقتول مدعی بود بهروز که فرزند خوانده پدرش بوده با او اختلاف مالی داشته است.اظهارات ضد و نقیض پسر خوانده مقتول و مدارکی که در صحنه جنایت بدست آمد، فرضیه دست داشتن بهروز در این جنایت را مطرح کرد. بدین ترتیب به دستور بازپرس جنایی وی بازداشت شد و تحقیقات از او صورت گرفت. وی در بازجویی ها سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت یکی از اراذل و اوباش منطقه ستارخان به نام شاهین پدر خوانده اش را کشته است.

در بررسی ها مشخص شد شاهین از متهمان سابقه دار اداره آگاهی است که به اتهام سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید شهروندان و آزار و اذیت بارها به زندان افتاده است و آخرین بار سال ۹۱ به اتهام آزار و اذیت پسری ۲۱ ساله دستگیر و در آن پرونده به «ابلیس سیاه» معروف شده و حدود چهار ماه پیش نیز از زندان آزاد شده است.

با بدست آمدن هویت متهم اصلی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی دریافتند که متهم در منطقه ستارخان تردد دارد که با زیر نظر گرفتن محل موفق شدند ۲۳ بهمن او را دستگیر کنند.شاهین با معرفی دو همدستش در تحقیقات گفت: مدتی قبل بهروز گفت که پدر خوانده اش رفتار مناسبی با او ندارد. بعد از آن هم گفت که وضع مالی پدرخوانده اش خوب است و گاوصندوقی پر از پول و طلا در خانه اش دارد. آنجا بود که پیشنهاد سرقت گاوصندوق را به من داد و من هم به همراه دو نفر از دوستانم نقشه سرقت از خانه پیرمرد را طراحی کردیم. قرار بود پول و طلاها به ما برسد و اسناد و مدارک ملکی را هم به بهروز بدهیم.

او ادامه داد: وقتی وارد خانه شدیم دست و پاها و دهان مقتول را بسته و به دنبال گاوصندوق گشتیم اما اثری از گاوصندوق نبود. درنهایت پول ها و طلاهای او را در یکی از اتاق ها پیدا کرده و بعد از سرقت هم فرار کردیم.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: به دنبال اظهارات متهم دو همدستش نیز بازداشت شده و برای تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شدند.

در ادامه بررسی ها، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که شاهین و همدستانش سرقت های مشابه دیگری نیز در پرونده خود دارند.

گفت و گو با پسر خوانده مقتول

چرا نقشه قتل پدر خوانده ات را کشیدی؟

من نمی خواستم او کشته شود. نقشه ما سرقت بود نه قتل. من مشکلات مالی زیادی داشتم. یک روز که با شاهین در این باره حرف می زدم او پیشنهاد سرقت از خانه پدر خوانده ام را داد.

من قبول نکردم، اما او مرا تهدید کرد که اگر با آنها همکاری نکنم بلایی سر بچه هایم می آورد.

با شاهین چطور آشنا شدی؟

۲۰ سالی است که او را می شناسم. اما ۴ ماه قبل به طور اتفاقی او را دیدم. او تازه از زندان آزاد شده بود.

مشکل مالی ات چه بود؟

من دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول نزول گرفته بودم اما نتوانستم این پول را پرداخت کنم. قرار بود ۷ میلیون تومان به جای دو میلیون و پانصد هزار تومان برگردانم که نتوانستم و این پول به ۲۰ میلیون تومان تبدیل شد.

برای پدرخوانده ام و پسرش این پولی نبود و آنها به راحتی می توانستند به من بدهند.

روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

قرار بود من و خانواده ام به خانه پدر خوانده ام برویم. تنها کاری که من باید انجام می دادم این بود که در خانه را باز بگذارم. همین کار را هم کردم ساعت ۵ عصر به خانه پدرخوانده ام رفتیم و نیم ساعت بعد هم از آنجا بیرون آمدیم.

بعد از ورود ما شاهین و همدستش وارد خانه شده و خودشان را به پشت بام رساندند. در آنجا مخفی شدند و بعد از خروج ما شاهین خودش را به مقابل آپارتمان مقتول رساند و با معرفی خود به عنوان یکی از همسایه ها از او می خواهد در را باز کند.قرار بود آنها سرقت کنند و در ازای این همکاری ۷ میلیون تومان به من بدهند تا بدهی ام را پرداخت کنم.

بعد از این که آنها خانه را ترک کردند هر چه با مقتول تماس گرفتم جواب نداد. شاهین هم می گفت کاری جز سرقت نکرده اند، نگران شدم و با پسرش تماس گرفتم.

شغلت چیست؟

من دکترای مدیریت استراتژیک دارم، دیپلم افتخار از دانشگاه آکسفورد هم گرفته ام اما در شرکتی خصوصی کارهای بازاریابی انجام می دهم که ماهی یک و نیم میلیون تومان حقوق می دادند.

مرجان همایونی

همرسانی نوشتار: