ماجرای عجیب زایمان زن بانه ای + عکس

ماجرا از آنجا آغاز شد که مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بانه گزارشی تلفنی دریافت کرد که حاکی از نیاز شدید به امدادرسانی برای نجات جان یک مادر باردار در روستای مرزی بوالحسن در ۳۰ کیلومتری شهر بانه بود..

  1. چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷ ساعت ۱۸:۰۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ماجرای عجیبی که برای زن باردار افتاد+عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مردم بانه که همواره به شکرگزاری و تدیّن شهرت دارند، این بار هم با آغاز بارش نزولات آسمانی و برکات الهی، دست شکرگزاری و قدرشناسی به درگاه پروردگار بلند کردند و سرورشان به خاطر سفیدپوش شدن و سیمای زمستانی دوباره منطقه، خوشحالی و امیدواری آنان را آشکارا به تصویر می کشید.

اما در این میان خوشحالی خانواده ای روستایی که ساکن یکی از مناطق صفر مرزی بانه هستند، دوچندان بود، زیرا همراه و همزمان با بارش سنگین برف، پذیرای هدیه ای ارزشمند از جانب پروردگار بودند و آن نوزادی بود که شامگاه دیروز به دنیا آمد و با نوید سلامتی خود و مادرش، عرق رنج و سختی را از وجود خسته مادر و سیمای مهربان امدادگران و نجاتگران زدود.

ماجرا از آنجا آغاز شد که صبح سه شنبه، مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بانه (۱۱۵) گزارشی تلفنی دریافت کرد که حاکی از نیاز شدید به امدادرسانی برای نجات جان یک مادر باردار در روستای مرزی بوالحسن در ۳۰ کیلومتری شهر بانه و از توابع بخش نمشیر بود.

روستای بوالحسن هم جزو آن ۴۰ درصد روستا هایی بود که به گفته مسوولان به دنبال بارش سنگین برف طی شبانه روز گذشته، هرچند راه ارتباطی آن به طور کامل مسدود نشده بود، اما تردد در آن با دشواری بسیار انجام می شد.

هماهنگی های لازم به منظور اعزام آمبولانس از سوی پایگاە امدادی شهر کانی سور (مرکز بخش نمشیر) به سرعت انجام شد.

ماجرای عجیبی که برای زن باردار افتاد+عکس

پس از آن به همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه هماهنگی های لازم با اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان به منظور بازگشایی مسیر هم انجام و به دنبال آن تیم امدادی پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهر کانی سور به منطقه اعزام شد.

اما تا آن موقع به همت پزشک مقیم مرکز بهداشتی درمانی روستای بوالحسن و به کمک اعضای خانواده بیمار و بانوان اهالی روستا، زایمان با موفقیت انجام و سلامت مادر و نوزاد خوشحالی و گرمی و سرور را مهمان سردی زمستان آبادی کرده بود.

سرانجام پس از حدود ۵ ساعت تلاش بی وقفه نیرو های راهداری و اکیپ های امدادی فوریت های پزشکی و با حضور آمبولانس حامل تیم امداد پزشکی بیمارستان رازی که شامل یک نفر ماما و دیگر پرسنل مورد نیاز هم بود، پس از انجام اقدامات اولیە، مادر و نوزاد به منظور مراقبت های بیشتر وارد بخش زایمان بیمارستان رازی شدند و تحت نظر این بخش قرار گرفتند.

همرسانی نوشتار: