باید جوابگوی خطاها در عرصه هنر باشیم

سیروس کهوری نژاد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره نقش یک هنرمند گفت: هنرمند می تواند به شدت بر مخاطب تاثیر بگذارد، مردم به بازی و در کنار آن به پوشش و خیلی از مسائل زندگی هنری و شخصی یک هنرپیشه توجه می کنند بنابراین یک بازیگر باید هوشیارانه‌تر و ظریف‌تر به انتخاب نقش ها، اهدافی که به‌دنبال آن است و رفتارهایی که بروز می دهد توجه کند به ویژه که مخاطب اهمیت یک بازیگر نسبت به خود را مد نظر قرار داده و از او تشکر می‌کند.

  1. یکشنبه ۵ فروردین ۹۷ ساعت ۲۳:۲۰ (۲ سال،۴ ماه قبل)
سیروس کهوری نژاد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وی درباره رابطه در عرصه هنر و تبعات آن بیان کرد: در هنر بازیگری برخی از افراد به وسیله رابطه بازیگر شده اند، در نتیجه نشانه‌هایی در ایفای نقش آنها وجود دارد که روایت از ناآگاهی و نابلدی دارد که این مسئله خطرات زیادی برای عرصه بازیگری دارد. بازیگر یوسف پیامبر(ع) ادامه داد: روابط متأسفانه این روزها بسیار تأثیر دارد و بسیاری از هنرمندان که در این عرصه استخوان خرد کرده‌اند و مدارج علمی برای عرضه یک اثر ناب دارند کنار گذاشته شده اند. کهوری نژاد درباره وضعیت تولیدات در عرصه سینما گلایه کرد و افزود: یک اثر هنری اگر مناسب نباشد وقتی پدر خانواده با همسر یا فرزند خود به دیدن فیلم برود و با یک دیالوگ مبتذل مواجه شود برای او جز شرمندگی چیزی باقی نمی‌ماند. در یک مقایسه بین فیلم‌های دهه ۷۰، ۸۰ و ۹۰ متوجه می شویم که در کجاها قصور انجام شده است

وی درباره بخش خصوصی و تاثیر آن توضیح داد: در نبود سرمایه‌گذاری دولتی، سرمایه‌گذار خصوصی وارد عرصه فرهنگ و فیلمسازی شده است و به دنبال بازگشت سرمایه خود است بنابراین برای سرمایه‌ای که صرف تولید کرده است هدف‌گذاری می‌کند، کارهای رسانه‌ای انجام می‌دهد و با انتشار دروغ درباره اثرش ذهن مخاطب را هدایت می‌کند به همین خاطر وقتی تماشاگر فیلم را در سالن سینما مشاهده و یا خریداری کرده و در خانه می بیند با اثری بی‌کیفیت و خلاف آنچه که انتظار داشته روبرو می شود یعنی تماشاگر فریب خورده است.

بازیگر سریال مختارنامه خاطرنشان کرد: متأسفانه خطاهایی در عرصه هنر وجود دارد که باید در ۱۰ سال آینده پاسخگوی آن باشیم. مسائل فرهنگی بسیار ظریف است و اگر قصوری رخ دهد نمی‌توانیم جبران کنیم.