جدیدترین دردسر دختر و داماد ترامپ

یکی از نمایندگان دموکرات آمریکا لایحه قانونی را دنبال می کند که در صورت تصویب دختر و داماد ترامپ به دلیل نقض قوانینِ ضدخویشاوندسالاری جریمه خواهند شد.

  1. یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۳۰ (۱ سال،۶ ماه قبل)
دختر و داماد ترامپ
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یکی از نمایندگان دموکرات آمریکا لایحه قانونی را دنبال می کند که در صورت تصویب دختر و داماد ترامپ به دلیل نقض قوانینِ ضد خویشاوند سالاری جریمه خواهند شد.

یک نماینده دموکرات آمریکا به دنبال پیگیری لایحه قانونی است که بر اساس آن «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر»، دختر و داماد «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به اتهام نقض قوانین ضد خویشاوند سالاری روزانه هزار دلار جریمه خواهند شد.

این لایحه از سوی «جکی اسپیر»، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا ارائه شد. بر اساس این لایحه تمامی کسانی که در کاخ سفید به طور داوطلبانه فعالیت دارند برای هر مورد از نقض قوانین ضد خویشاوند سالاری به پرداخت جریمه روزانه هزار دلار ملزم می شوند. جریمه ای به همین میزان نیز برای مقاماتی که چنین تخلف از قوانینی را مرتکب می شوند، کسانی که این افراد را استخدام یا از استخدام و بکارگیری آن ها حمایت می کنند نیز در نظر گرفته می شود.

اگر این لایحه در کنگره آمریکا به تصویب برسد چنین کارمندانی از دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده منع می شوند. به نظر می رسد این لایحه به طور مستقیم «ایوانکا ترامپ» و همسرش را، که از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ به عنوان مشاور او به طور داوطلبانه در کاخ سفید مشغول هستند، هدف قرار می دهد.

«جکی اسپیر» گفت: «این رئیس جمهور است که از قدرت سوء استفاده می کند.» نگرانی های مشابه نیز در ژانویه ۲۰۱۷ همزمان با ورود دختر و داماد رئیس جمهور آمریکا به کاخ سفید مطرح شد. با این حال وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که رئیس جمهور هم مایل است در انتخاب کارکنان خود تا حدی آزادی داشته باشد. در اوایل ماه میلادی جاری قانونگذاران دموکرات خواهان انجام تحقیقات قضایی درباره «جرد کوشنر» شدند. این درخواست به دنبال انتشار گزارش های مبنی بر اینکه ترامپ به مقامات اطلاعاتی آمریکا دستور داده تا به «کوشنر» مجوز دسترسی امنیتی سطح بالا اعطا کنند، مطرح شد.

«ایوانکا» و همسرش در حالی به عنوان مشاوران کاخ سفید مشغول هستند که برخی منتقدان می گویند که این اقدام محدودیت های فدرال در خصوص بکارگیری خویشاوندان را دور می زند