با پانسیون و هتل پانسیون دخترانه بیشتر آشنا شوید

خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون مکان‌هایی هستند که متناسب با امکانات و ظرفیت خود افرادی که قصد دارند برای هدف مشخصی، مدت زمان کوتاه یا بلندی را در شهر دیگری سپری کنند در خود جای می‌دهند.

  1. یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۳۷ (۸ ماه،۲ هفته قبل)

برای مثال دانشجویانی که در دانشگاه‌های شهرهای دیگر پذیرفته می‌شوند در خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون سکونت خواهند داشت. اما پانسیون و هتل پانسیون با خوابگاه و اقامتگاه تفاوت‌هایی دارند که قصد داریم در ادامه این مطلب به طور کامل به تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر اشاره کنیم.  

خوابگاه و اقامتگاه دخترانه

همانطور که می‌دانید خوابگاه و اقامتگاه مکان‌هایی هستند که از اتاق‌های تک نفره تا 10 نفره تشکیل شده‌اند و از امکانات و بهداشت مناسبی برخوردار هستند البته خوابگاه دخترانه کمی با اقامتگاه دخترانه متفاوت است. اولین تفاوتی که بین خوابگاه دخترانه با اقامتگاه دخترانه وجود دارد این است که در خوابگاه دخترانه، دانشجویان بر اساس میزان سن و رشته‌ای که دارند از یکدیگر تفکیک می‌شوند. به گونه‌ای که وقتی برای اولین بار وارد خوابگاه می‌شوید می‌بینید که هم‌اتاقی‌های شما در بازه سنی شما قرار دارند و با شما هم‌رشته هستند. اما در اقامتگاه چنین تفکیکی وجود ندارد و ممکن است وارد اتاقی شوید که چندین کارمند بجای دانشجو وجود داشته باشند و سن آن‌ها از شما بیشتر باشد.

دومین تفاوتی که بین خوابگاه دخترانه و اقامتگاه دخترانه وجود دارد این است که خوابگاه به دو نوع خوابگاه دولتی و خوابگاه خودگردان تقسیم می‌شود که تعداد دانشجویان در خوابگاه‌های دولتی بالاست از این‌رو امکانات این نوع خوابگاه متناسب با ظرفیت دانشجویان نیست اما از اجاره بهای خیلی کمی برخوردارند. در حالی که خوابگاه‌های خودگردان از امکانات بیشتری متناسب با تعداد دانشجویان برخوردار هستند اما اجاره بهای آن‌ها بیشتر است. درصورتی که اقامتگاه مانند خوابگاه به دو نوع دولتی و خودگردان تقسیم می‌شود و برخلاف خوابگاه که زیر نظر دانشگاه است، زیر نظر میراث فرهنگی قرار دارد.

پانسیون دخترانه

پانسیون دخترانه

پس از اینکه خوابگاه‌های دولتی به دلیل ازدیاد دانشجویان با کمبود فضا و امکانات روبه‌رو شدند، خوابگاه‌های خودگردان به وجود آمدند و سپس اقامتگاه‌ها جهت اقامت دانشجویان، کارمندان و کارآموزان در کنار یکدیگر، ایجاد شدند. اما از آن‌جایی که برخی از دانشجویان، کارمندان و کارآموزان به دنبال محیط بهتری جهت اقامت با امکانات بیشتر و بهتر بودند، پانسیون‌ها ایجاد شدند که نسبت به خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها از امکانات بیشتری برخوردار هستند و محیط آن‌ها جهت استراحت یا مطالعه دروس آرام‌تر و البته شیک‌تر است.

پانسیون دخترانه نیز مانند خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها از قوانینی برخوردار است به گونه‌ای که هر یک از اعضای پانسیون‌ها با ارائه کارت شناسایی و معرفی‌نامه از محل کار یا دانشجو خود می‌توانند در پانسیون‌ها اقامت داشته باشند و اجاره‌ بها را به صورت ماهیانه جهت سکونت خود در پانسیون پرداخت کنند. پانسیون‌ها زیر نظر سازمان گردشگری و اتحادیه هتل‌داری فعالیت می‌کنند. البته اجاره بهای پانسیون‌ها نسبت به خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها به دلیل امکانات بیشتر و محیطی زیباتر و آرام‌تر، بیشتر است. به گونه‌ای که در پانسیون‌ها برخلاف خوابگاه‌ها که یک سالن غذاخوری، یک آشپزخانه یا چندین حمام و سرویس بهداشتی در کنار یکدیگر خارج از اتاق‌ها قرار گرفته‌اند، در هر اتاق یک دستگاه تلویزیون، یک یخچال، حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد.

پانسیون‌ها نیز مانند خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها از اتاق‌های 2 تا 10 نفره تشکیل شده‌اند با این تفاوت که در خوابگاه‌ها دانشجویان از نظر بازه سنی و نوع رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنند از یکدیگر تفکیک می‌شوند اما در پانسیون‌ها تنها دانشجویان اقامت ندارند بلکه کارمندان و کارآموزان نیز اقامت دارند که بدون هیچ‌گونه تفکیکی با یکدیگر هم‌اتاقی می‌شوند از این‌رو زمانی که وارد محیط یک پانسیون می‌شوید مشاهده خواهید کرد که یک یا دو کارمند و کارآموز با بازه‌های سنی متفاوت هم‌اتاقی شما هستند به خصوص اگر در کلا‌ن‌شهر تهران در پانسیونی اقامت داشته باشید. البته از آن‌جایی که پیداکردن یک پانسیون مناسب در کلان‌شهری مانند تهران کمی سخت به نظر می‌رسد ما به شما یکی از بهترین و مناسب‌ترین پانسیون‌ها، یعنی پانسیون دخترانه سعادت را معرفی می‌کنیم که در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است که محیطی آرام به همراه امکانات سطح بالایی را برای شما فراهم آورده است.

هتل پانسیون دخترانه

هتل پانسیون دخترانه نیز مشابه پانسیون دخترانه است با این تفاوت که در هتل پانسیون تمامی امکانات کاملا متناسب با تعداد افرادی است که در آن مکان اقامت دارند. علاوه‌بر این قوانین و مقررات مخصوصی دارد. برای مثال صبحانه، ناهار و شام در ساعات معینی سرو می‌شوند از این‌رو اگر دقیقا در همان ساعات در سالن غذاخوری حضور نداشته باشید نمی‌توانید غذا میل کنید. همچنین درب ورودی هتل پانسیون تا ساعت معینی باز است که شما باید سعی کنید قبل از آن ساعت خودتان را به هتل پانسیون برسانید.

پانسیون

اگر به دنبال یک پانسیون دخترانه با امکانات سطح بالا و اجاره بهای مناسب در تهران هستید، به شما پیشنهاد می‌کنید در منطقه سعادت آباد تهران سری به پانسیون دخترانه سعادت بزنید. پانسیون دخترانه سعادت از امکانات مناسبی شامل: اتاق خواب‌های 2 و 4 تخته، اتاق خواب میهمان، فضای نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، فایل کفش قفل‌دار، کتابخانه و 32 دوربین مداربسته در تمامی فضاها و محیط‌های پانسیون به ویژه در کوچه، بالای درب ورودی، پله‌ها، راهرو و ... برخوردار است از این‌رو محیطی آرام، شیک و کاملا امنی را برای حضور شما فراهم نموده است. به گونه‌ای که شما می‌توانید از اتاق خواب‌های این مجموعه برای استراحت، از سالن کتابخانه برای مطالعه دروس، از فضای نشیمن برای تماشای تلویزیون و از آشپزخانه با امکانات یخچال، ماشین‌لباسشویی، میز ناهارخوری، گاز، هود و ... استفاده کنید. درضمن می‌توانید از وسایل ورزشی که در اتاق نشیمن قرار داده شده است نیز برای ورزش استفاده کنید. آدرس دقیق پانسیون دخترانه سعادت و راه‌های ارتباطی با این مجموعه به شرح زیر است:

• آدرس: تهران ، سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج، خیابان علی اکبر(12)، بعد از تقاطع اول (بین بهزاد و مجد)، پلاک 7

• شماره های تماس : 22068823-021 و 09363371128رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...