پاسخ جالب به مردی که همسر و فرزند دارد اما می خواهد با دختری دیگری ازدواج کند

پسری 23 ساله و دارای فرزند و همسر هستم. مدتی است که به دختر خانمی علاقه مند شده ام . می خواهم با او ازدواج کنم و او هم موافق است فقط به دلیل این وجود همسر اولم او دو دل است. نمی دانم چه کنم؟

  1. ۱۲ ماه قبل
همسر و فرزند دارم و میخواهم با دختری که دوستش دارم ازدواج کنم!!

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) پاسخ جالب کارشناس مسائل خانواده را به کسی که همسر و فرزند دارد اما می خواهد با دختری دیگری ازدواج کند، بخوانید:

سوال کاربر

23 ساله ام و زن و بچه دارم. به دختری علاقه دارم که او نیز به من علاقه دارد ولی به دلیل این که زن و بچه دارم، دودل است با من ازدواج کند یا نه. راهنمایی ام کنید.

پاسخ کارشناس

مخاطب گرامی، سوالی که پرسیدید جای بحث زیادی دارد. نکته مهمی که در این جا مطرح می‌شود، این است که شما چطور با داشتن همسر، با دختر دیگری رابطه برقرار کردید و چگونه این رابطه این قدر عمیق شد که به فکر ازدواج دوم افتادید در حالی که تنها 23 سال دارید!

صورت مسئله را پاک نکنید

حدسی که من در این زمینه می‌زنم این است که شاید از روابط تان با همسر فعلی تان راضی نیستید و در این باره یاد نگرفتید که مهارت حل مسئله داشته باشید و به جای حل مسئله یا مشکلی که در زندگی داشتید، می‌خواهید با آوردن مسئله دیگری به زندگی مشکل را پاک کنید. همان طور که گفتم اگر بخواهید ازدواج دوم داشته باشید، خیلی بر مسائل و مشکلات تان افزوده می‌شود. یکی از آن‌ها این است که آیا همسر اول تان راضی به ازدواج دوم تان هست یا نه؟ درباره فرزندان تان و چگونگی نگهداری آن‌ها تا به حال فکر کردید که چه برسر آینده آن‌ها خواهد آمد؟ گفته اید علاقه شما و دختر مورد علاقه تان دو طرفه است و تنها دودلی‌های او مانع این ازدواج است. واضح است اگر اسم این علاقه را عشق بگذاریم باید دانست که عشق به هیچ وجه برای خوشبختی کافی نیست و باید موقعیت و شرایط را هم در نظر بگیریم.

تکلیف همسر اول تان چیست؟

با توجه به این که از همسر اول تان فرزند دارید و هیچ نکته‌ای درباره مشکلات احتمالی که با ایشان دارید، نگفته اید، از شما می‌خواهم برای حل این مسائل در زندگی مشترک تان تلاش کنید. با این حال و قبل از هر تصمیمی باید درباره خانم اول تان، موضوعات را یا حل کنید یا خاتمه دهید.فقط به خودتان فکر نکنید. شرایط مناسب زندگی را برای فرزندان تان فراهم کنید و توجه داشته باشید که این تصمیم شما چه مشکلاتی برای کودک تان به وجود خواهد آورد.

این ازدواج به صلاح تان است؟

در این مرحله می‌توانید فکر کنید ازدواج شما با این خانم به صلاح شما و زندگی تان هست یا نه؟ در این باره برای دست یابی به راه حل، راهکار صحیح این است که اولویت هایتان را در نظر بگیرید یعنی ببینید کدام مورد برای شما دارای ارزش و اعتبار بیشتری است. به طور مثال اگر فرزندان تان برایتان اولویت نخست را دارند، باید کلا قید ازدواج دوم را بزنید یا اگر مسائل مالی، خانوادگی و اجتماعی برای شما اولویت دارند، در این صورت هم باید قید ازدواج دوم را بزنید. تنها در صورتی می‌توانید به ازدواج دوم فکر کنید که آن قدر درگیری عاطفی و احساسی با این خانم پیدا کردید که دیگر هیچ چیزی برای شما در اولویت نیست به جز ازدواج با ایشان! در این صورت شما دچار عشق بیمارگونه شدید که حتما باید با یک روان شناس صحبت کنید.