حجابی که در این گرما تحسین برانگیز است + عکس

خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی سید عزت الله ضرغامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود و با هشتگ #چراغ_قرمز، حجاب بانوان ایرانی را در ظهر گرم تابستان تحسین کرد.

  1. ۸ ماه قبل
تحسین بانوان باحجاب ایرانی در ظهر گرم تابستان توسط ضرغامی+عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

عزت الله ضرغامی در پست خود نوشت: «#چراغ_قرمز! امروز، ساعت ۱۳ (دوم تیر)، چهارراه امیر اکرم، لحظه سبز شدن چراغ راهنمایی. حجاب خانم ها، در این هوای گرم، قابل تحسین است. خوشبختانه با عینک آفتابی کمتر موردشناسایی قرار می گیرم. این عینک که یکسالی گم شده بود، اخیراً پیدا شد و حسابی خوشحالم کرد. در پست قدیمی «عینک» به این موضوع پرداخته بودم. بعضی مواقع که مدت چراغ قرمز خیلی طولانی می شود، مردم دسته جمعی از چراغ قرمز رد می شوند و چون همگی در لذت این تخلف شریک اند، مشکلی پیش نمی آید! بارها در این گونه موارد خواسته ام با مردم همراه شوم و حالشو ببرم ولی به دلیل ترس از مسئولیت قبلی ام این کار را نکردم. ترس از اینکه اگر حتی یک نفر از من بپرسد که شما که رئیس رسانه ملی بودید چرا در روز روشن تخلف می کنید و از چراغ قرمز عبور می کنید، چه پاسخی بدهم.

اجمالاً ترس از افکار عمومی از جمله بازدارنده های مهمی است که می تواند مانع از تخلف در سطح جامعه شود. متاسفانه بسیاری از "بازدارنده های اجتماعی" را فراموش کرده و صرفاً قوه قضائیه را مسئول برخورد با تخلفات کرده ایم.

پی نوشت: فضای مجازی ظرفیت بی بدیلی برای نظارت افکار عمومی بر عملکرد آحاد مردم و به ویژه مسئولین کشور فراهم کرده که آثار و برکات زیادی به همراه داشته است. متأسفانه به دلیل عدم نظارت مؤثر بر نحوه انتشار اخبار در این فضا، اخبار ناصحیح و کاملاً کذب نیز به شدت در حال تولید و انتشار است. برای حفظ دستاورد ارزشمند مورد اول باید مورد دوم با حساسیت و دقت بالائی مدیریت شود تا خدای ناکرده این ظرفیت ارزشمند اجتماعی به ضد خود تبدیل نشود.»

تحسین بانوان باحجاب ایرانی در ظهر گرم تابستان توسط ضرغامی+ عکس

همرسانی نوشتار: