مرد هزار چهره بازار ارز کیست؟ + عکس

آن روز‌ها بود که مسوولان بانک مرکزی به کرات اعلام می‌کردند نوسانات نرخ ارز طبیعی و ناشی از تسویه حساب شرکت‌های دولتی و مواردی از این دست است.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
دلار1 مرد هزار‌چهره بازار ارز کیست؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اما ژانویه هم تمام شد، عید هم آمد، تعطیلات نوروز هم تمام شد، اما خواب زمستانی مقامات بانک مرکزی همچنان ادامه دارد.

بازار ارز این روز‌ها آشفته‌تر از گذشته است. حتی یک اظهار نظر خشک و خالی از عراقچی معروف، همان معاون ارزی کم سن و سال بانک مرکزی هم در این رابطه شنیده نمی‌شود. سخنانی که رییس‌اش هم می‌گوید و حتی وعده‌هایی که رییس‌جمهوری می‌دهد، درست برعکس آن در بازار اتفاق می‌افتد.


ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی که بی‌تدبیری‌اش، بازار ارز را به اینجا کشانده است، حاضر نیست که امضای خود پای حکم عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی را که قطعاً به دلایل سیاسی نه کفایت مدیریتی، به این مقام منصوب شده است، پس بگیرد و یک کهنه کار را برای معاونت ارزی منصوب کند تا شاید فرجی حاصل شود و او با تدبیرش بتواند بازار را نجات دهد.

موضوع اکنون اینجا است که بانک مرکزی یا هیچ‌چیز در چنته ندارد که بخواهد برای مقابله با دلالان به کار بگیرد یا این‌که اصول مدیریتی نوسانات ارزی را نمی‌داند. البته تفکر چندگانه دولت را هم باید به این مشکلات و سوءتدبیر‌ها اضافه کرد. در دولت یک صدای واحد برای مقابله با نوسانات ارزی شنیده نمی‌شود.