4 ترفند معجزه گر برای از بین بردن پف زیر چشم !

جوانمحمد آذرفر متخصص تغذیه  با بیان اینکه معمولا دلیل ورم زیر چشم احتباس آب و مایعات در بدن بوده گفت: احتباس آب و مایعات نیز بخاطر غلطت زیاد نمک در آن ناحیه است.

  1. شنبه ۲۱ مهر ۹۷ ساعت ۱۰:۵۶ (۱۱ ماه،۲ هفته قبل)
ترفندهایی برای از بین بردن پف زیر چشم‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

از این رو چنانچه فرد شب پیش با گریه خوابیده باشد و یا غذای شور خورده باشد صبح که از خواب بر می خیزید با یک کیسه متورم کوچک در زیر چشم رو به رو خواهد شد.

وی گفت: نمک موجود در اشک و یا غذا باعث کشیده شدن آب به سمت صورت شده و در نتیجه آب زیر چشم ها جمع می شود. برای دفع نمک به مقدار زیاد آب بنوشید. این کار تورم زیر چشم ها را برطرف خواهد کرد. در ضمن روز بعد نیز باید از خوردن نمک پرهیز کرد. تا حد امکان از نوشیدن نسکافه، قهوه و سایر نوشیدنی هایی که باعث دهیدراتاسیون بدن می شود باید اجتناب کرد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه خنک کردن چشم ها باعث کاهش تورم زیر چشم می شود گفت: به همین دلیل هم هست که بسیاری از افراد برای از بین بردن تورمشان از برش های خیار و تأثیر خنکی آن بر روی چشم ها استفاده می کنند. برای از بین بردن تورم چشم های خود از این روش استفاده کنید. خیاری را که از چند ساعت قبل در یخچال بوده و خنک شده است را بردارید آن را حلقه حلقه کرده و بر روی چشم های خود گذاشته و به آن ها استراحت دهید.

آذرفر خاطرنشان کرد: می توان به جای خیار از یک تا دو عدد چای کیسه ای که از قبل در یخچال یا فریزر خنک کرده استفاده کرد و آن ها را زیر چشم ها خود قرار داد. برای تأثیر بیشتر می توان از چای های آرام بخشی مانند بابونه و نعناع استفاده کرد و همزمان از اثرات آروماتراپی این گیاهان دارویی نیز بهره برد. در صورتی که چای کیسه ای هم در دسترس نبود، ۲ عدد قاشق فلزی را شب قبل در داخل فریزر قرار داده و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر چشم های خود بگذارید. مشاهده خواهید کرد که در رفع ورم زیر چشم معجزه می کند.

همرسانی نوشتار: