روش‌های ساده برای تمیز کردن گاز صفحه ‌‌ای چیست؟

  1. پنجشنبه ۲۳ تیر ۱ ساعت ۰۷:۰۰ (۶ ماه،۲ هفته قبل)

گاز صفحه‌‌ ای داتیس را با روش‌های بسیار ساده تمیز کنید و از پخت و پز لذت ببرید. کارشناسان توصیه می‌کنند که در حالت ایده‌آل، باید بعد از هر بار استفاده از اجاق گاز، آن را تمیز کنید. گرچه ممکن است تمیز نبودن گاز مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی به همراه داشته باشد. مطالعات نشان می‌دهد که آلاینده‌هایی که از یک اجاق گاز کثیف در هوا منتشر می‌شوند ممکن است به عملکرد ریه آسیب برسانند. بنابراین، با چند روش ساده به شما کمک خواهیم کرد، گاز صفحه ‌‌ای داتیس خود را در زمان کوتاهی، تمیز کنید.

چند روش ساده برای نظافت اجاق گاز

همه ما در خانه اجاق گاز داریم و اغلب بعد از پختن غذا، لکه‌های روی صفحه گاز به راحتی پاک نمی‌شوند. اگر شما هم نمی‌دانید که چگونه گاز صفحه‌‌ ای داتیس خود را تمیز کنید، در زیر چندین روش ساده را برای تمیز کردن گاز معرفی خواهیم کرد. با استفاده از این راهکارها می‌توانید صفحه و چدن‌های گاز خود را به سرعت تمیز کنید.

• از آب گرم استفاده کنید

با توجه به قیمت گاز صفحه ای داتیس، از متریال درجه یک در ساخت آن استفاده شده است که این موضوع تمیز کردن گاز را برای شما آسان کرده است. اگر به هیچ مواد تمیز کننده‌‌ای شیمیایی دسترسی ندارید، برای تمیز کردن اجاق گاز، می‌توانید از آب گرم استفاده کنید. اجازه دهید آب گرم روی صفحه گاز حدود 15 دقیقه باقی بماند. البته توجه داشته باشید که گازهای صفحه‌‌ای اغلب بدون لبه هستند و اگر از آب زیادی استفاده کنید، اطراف گاز کثیف خواهد شد. پس از دقایقی، چربی‌‌ها و ذرات غذا، نرم شده و به راحتی با کمک یک اسفنج می‌توانید سطح گاز را تمیز کنید. سپس با یک پارچه تمیز، گاز را خشک کنید.

• از جوش شیرین استفاده کنید

می‌توانید اجاق گاز خود را با استفاده از جوش شیرین تمیز کنید. جوش شیرین را روی صفحه بپاشید و بگذارید مدتی بماند، سپس با یک اسفنج مرطوب بشویید.

1. ترکیب جوش شیرین و لیمو نیز می‌تواند یک ترکیب معجزگر باشد. پس از پاشیدن جوش شیرین، یک لیمو را بر روی سطح گاز بمالید. اجازه دهید کاملا جوش شیرین و لیمو با هم ترکیب و آلودگی‌ها را پاک کنند. حالا با یک پارچه مرطوب سطح گاز را کاملا پاک کنید.

2. از راهکاری ساده دیگر، ترکیب جوش شیرین و آب اکسیژنه است. پس از پاشیدن جوش شیرین، آب اکسیژنه را نیز اضافه و اجازه دهید به طور کامل کثیفی‌ها از سطح گاز کنده شوند.

3. جوش شیرین، این ماده سفید رنگ همه کاره در کنار آمونیاک نیز می‌تواند چدن‌های گاز شما را برق بیاندازد. تنها کافیست چدن‌ها را در داخل یک کیسه قرار دهید و آمونیاک و جوش شیرین را اضافه کنید. این کار را شب انجام دهید و اجازه دهید تا صبح در همین حالت بمانند. سپس با یک فرچه چدن‌ها را تمیز و آبکشی کنید.

4. برای تمیز کردن چدن‌ها نیز می‌توانید از مخلوط جوش شیرین و سرکه استفاده کنید، با خمیری که به دست می‌آید، تمام سطح چدن را بپوشانید، سپس با استفاده از یک برس یا مسواک سطح چدن را تمیز کنید. در صورت نبود سرکه می‌توانید از آب استفاده کنید.

5. ترکیب جوش شیرین و نمک نیز، برای تمیز کردن گاز صفحه ‌‌ای داتیس بسیار موثر است. به میزان مساوی جوش شیرین، نمک و آب را با هم ترکیب کنید. با خیساندن دستمال در محلول به دست آمده، سطح گاز را از هر گونه آلودگی تمیز کنید.

6. از سرکه سفید استفاده کنید

دستمال

همچنین می‌توانید گاز صفحه ‌‌ای داتیس را با استفاده از سرکه سفید تمیز کنید. برای استفاده از آن، ابتدا با مخلوط کردن سرکه در آب یک اسپری تهیه کنید. برای نتایج بهتر، نسبت یک سوم سرکه و دو سوم آب می‌تواند ایده آل باشد. بعد، آن را به خوبی روی اجاق گاز اسپری کنید، به همین شکل برای ۱۵ دقیقه اجازه دهید، باقی بماند. سپس با کمک یک اسفنج سطح گاز را کاملا تمیز و با دستمال خشک پاک کنید. به دلیل اینکه سرکه حاوی اسید استیک است، در تمیز کردن گاز می‌تواند موثر واقع شود. همچنین به دلیل قیمت پایین، می‌تواند در دسترس همه قرار گیرد.

• از مایع ظرفشویی استفاده کنید

اگر قصد خرید گاز صفحه ای داتیس را دارید، تمیز کردن آن بسیار آسان است. اجاق گاز را می‌توانید با مایع ظرف شویی نیز تمیز کنید. برای این کار، محلولی از مواد شوینده را آماده کنید. با کمک اسفنج آن را روی اجاق گاز بمالید و بگذارید بماند. بعد از این کار اجاق گاز را با آب داغ تمیز کنید. اکنون می‌بینید که اجاق گاز شما کاملاً تمیز و شروع به درخشش کرده است.

• از لیمو استفاده کنید

برای پاک کردن لکه‌ها و چربی‌های سرسخت روی اجاق گاز نیز می‌توانید از لیمو استفاده کنید. با استفاده از آن اجاق گاز شما کاملا تمیز می‌شود. برای این کار، یک لیمو را از وسط برش بزنید. نصف لیمو را روی اجاق گاز بمالید. متوجه خواهید شد که با استفاده از لیمو، لکه‌های روی اجاق گاز شما پاک شده است.

سخن پایانی

تمیز کردن و نگهداری اجاق گاز ضروری است. اگر می‌خواهید گاز صفحه ‌‌ای داتیس دوام طولانی داشته باشد، باید روزانه آن را تمیز کنید. به طوری که لکه‌های روی اجاق گاز شما پاک و کاملا تمیز شوند. اکنون نیازی به فکر کردن در مورد نحوه تمیز کردن نیست، زیرا ما در این راهنما، اطلاعات مربوط به نظافت اجاق گاز و از بین بردن لکه‌های سرسخت را به روش ساده توضیح دادیم.

همرسانی نوشتار:

رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...