بیش از ۱۴۰ سرباز افغانستان در حمله تروریستی طالبان کشته شدند ! + فیلم

منابع افغان خبر از حمله شورشیان مسلح به یک پایگاه نظامی در ولایت بلخ افغانستان داده‌اند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته است. بیش از ۳۰۰ تن کشته و زخمی شدند.

  1. شنبه ۲ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۲۶ (۳ سال،۵ ماه قبل)
لینک های دانلود: mp4 (۴٫۵ MB) webm (۱٫۴ MB)

بیش از ۱۴۰ سرباز در حمله طالبان به پایگاه سپاه ۲۰۹ شاهین در منطقه دهدادی ولایت بلخ افغانستان کشته شدند. بیش از ۱۶۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. به گفته محمدابراهیم خیراندیش، رئیس شورای ولایتی بلخ این حمله روز جمعه ۲۱ آوریل (اول اردیبهشت) اتفاق افتاده است. 

شبه‌نظامیان به یونیفورم‌های پلیس ملبس شده و بعد از نفوذ به پایگاه یادشده حمله را آغاز کردند. مقر واحد ۲۰۹ شاهین ارتش افغانستان در چند کیلومتری مزارشریف، مرکز ولایت بلخ قرار دارد.

به گفته خیراندیش، نیروهای طالبان با مدارک ساختگی در سه خودروی نظامی وارد پایگاه شده و به ورودی آن موشک شلیک کردند. تعداد مهاجمان ۱۰ تن اعلام شده و گفته می‌شود که در زمان حمله، پرسنل پایگاه مشغول اقامه نماز جمعه در مسجد داخل پایگاه بودند.

طالبان مدعی شده که شمار کشته‌ها و زخمی‌شدگان به ۵۰۰ تن می‌رسد. این گروه همچنین می‌گوید، ۴ تن از مهاجمان سربازان این پایگاه بودند و از پایگاه و اماکن و تاسیسات آن اطلاع دقیقی داشتند. مزارشریف محل استقرار اردوی مشاوران نظامی ارتش آلمان است. خبرگزاری آلمان می‌نویسد که هیچ سرباز آلمانی در این حمله آسیب ندیده است.

این دومین حمله در ماه‌های اخیر به تأسیسات نظامی و امنیتی افغانستان است. در اوایل مارس گروه «دولت اسلامی» (داعش) به بیمارستان نظامی کابل حمله کرد، ۴۹ نفر را کشت و ۷۶ نفر را زخمی کرد.
همرسانی نوشتار: