پرواز تک نفره دختر افغانی به تمام دنیا ! + فیلم و عکس ها

«شایسته وایز» که در اردوگاه پناهجویان افغانی به دنیا آمد، می گوید به یاد می آورد که او از هواپیما به شدت می ترسید. اما اکنون، شایسته 29 ساله اولین زن خلبان غیرنظامی رسمی از کشور جنگ زده افغانستان است که پرواز تک نفره به همه جای جهان را انجام داده است.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۰ MB) webm (۱۰۱۵٫۸ KB)

او با انجام پرواز تک نفری به همه جای جهان به عنوان یک زن افغانی برای تمام دختران جوان آرزو می کند که آنها نیز بتوانند با پشت سر گذاشتن چالش های زندگیشان استعداد و توانایی خود را نشان دهند. شایسته در سفر خود که بیش از 40 هزار کیلومتر بود، به دلیل بدی آب و هوا مجبور به نشستن در 18 کشور مختلف در 5 قاره جهان شد. 

پرواز تک نفره دختر افغانی به تمام دنیا لینک ثابت


او در مصاحبه خود با شبکه های جهانی می گوید که در سال 1987 خانواده او به آمریکا مهاجرت کرد. و او به همراه پنج خواهر خود در منطقه ای محروم به تحصیل ادامه دادند. شایسته خود را در دوران مدرسه دختری کم رو و خجالتی معرفی کرد. او از اعتماد به نفس کمی برخوردار بود و از آنجایی که در خانه به زبان فارسی و پشتو صحبت می کردند تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشت. اما سرنوشت او پس از اولین پرواز در سن 18 سالگی تغییر کرد و او آینده خود را در آسمان ها دید.

او می گوید: گاهی اوقات بزرگترین ترس شما به علاقه و لذت شما تبدیل می شود، اما شما تا زمانی که با آن روبرو نشوید آنرا نخواهید یافت.