اولین تصاویر از فاجعه انسانی میرزا اولنگ افغانستان ! + فیلم

مقام‌های محلی سرپل در شمال افغانستان می‌گویند طالبان و داعش پس از حمله به منطقه میرزا اولنگ شهرستان صیاد این ولایت بیش از ۵۰ غیرنظامی را تیرباران کرده و بیش از ۱۵۰ خانواده‌ی دیگر را گروگان گرفته‌اند.

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۹ MB) webm (۹۱۰٫۹ KB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) طالبان و داعش پس از تصرف میرزا اولنگ بیش از ۵۰ تن را تیر باران کرده و یا سر بریده‌اند. در این میان بیش از ۱۵۰ خانواده دیگر را نیز به گروگان گرفته‌اند.

گروه طالبان و داعش در هماهنگی باهم حوالی ساعت ۱۲ شب ۱۲ اسد حملات تهاجمی را بالای منطقه میرزا اولنگ شهرستان صیاد ولایت سرپل آغاز و پس از ۴۸ ساعت درگیری این منطقه را تصرف کردند.

محمد ظاهر وحدت، والی ولایت سرپل در یک نشست خبری گفت: 

در میان کشته شده‌های این رویداد زنان و کودکان و ریش سفیدان نیز شامل اند. به گفته‌ی آقای وحدت جنگجویان داعش و طالب پس از ورود به منطقه، مساجد و منبرها را نیز به آتش کشیده‌اند.

آقای وحدت دلیل سقوط میرزا اولنگ به‌دست مخالفان مسلح دولت افغانستان را نرسیدن کمک‌های هوا نیرو و نیروهای زمینی خوانده و گفت: 

تا آخرین لحظات این کمک‌ها صورت نگرفت و به‌دلیل نرسیدن کمک و تجمع بیش از حد دشمن از سایر ولایات روستای میرزاولنگ سقوط کرد.

والی سرپل همچنان به حکومت مرکزی افغانستان هشدار داد: 

اگر برای بازپس‌گیری منطقه میرزا اولنگ اقدام نشود، شهرستان سرپل و سپس شهر سرپل نیز به‌دست مخالفان مسلح دولت سقوط خواهد کرد.