رأی یک طراح صحنه و لباس به نماینده ایران در اسکار + جزییات

در سایر کشورهای جهان، کمیته اسکار آن کشورها که شامل فیلمسازان زبده و صاحب سبک می شود درباره انتخاب نماینده سینمای کشورشان در اسکار رأی و نظر می دهند و به نوعی آکادمی اسکار هر کشور برآیند نمایندگان صنفی سینمای آن کشور است.

  1. دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷ ساعت ۲۲:۱۰ (۱ سال،۹ ماه قبل)
جایزه اسکار
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در ایران بنیاد سینمایی فارابی به عنوان بخش دولتی و زیرمجموعه سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نماینده سینمای کشورمان جهت شرکت در مراسم اسکار را انتخاب می کند و اعضای کمیته انتخاب اسکار آن نیز به جای آنکه برآیند صنوف سینمای کشور و عصاره فضایل سینما باشند، زیادتر بر اساس زد و بندهای رایج در سینمای کشور و نوع ارتباط با باند حاکم بر مافیای خانه سینما انتخاب می شوند. در تازه ترین مورد از این دست، «آتوسا قلم فرسایی» از طراحان صحنه ولباس سینما به عنوان یکی از اعضای کمیته انتخاب نماینده سینمای ایران جهت شرکت در مراسم اسکار، در رابطه با فیلم ها رأی می دهد!

حال وقتی سؤال پیش می آید که «آتوسا قلم فرسایی» بر اساس کدام رزومه و شناخت سینمایی درباره اسکار سینمای ایران نظر می دهد و در چرایی انتخاب او به عنوان عضو هیئت انتخاب اسکار سینمای ایران، به این پاسخ می رسیم که خانم قلم فرسایی همسر مصطفی احمدی از بازرسان خانه سینماست که اتفاقاً رابطه بسیار نزدیکی با مدیرعامل ابوالمشاغل خانه سینما و همچنین رئیس هیئت مدیرعامل خانه سینما دارد و در انتخاب نماینده سینمای ایران جهت شرکت در اسکار نیز بار دیگر مانند سایر وجوه سینمای ایران، ردپای باند خانه سینما دیده می شود!

در موجه بودن انتخاب خانم قلم فرسایی به عنوان طراح صحنه و لباس در هیبت عضو هیئت انتخاب اسکار سینمای ایران، همین بس که نامبرده با لباس های بی ربط از نظر رنگ بندی و البته چروک در جشن امسال خانه سینما حضور یافته بود!