کیک پاکستانی و قاتلی که از اندونزی می آید ! + عکس

در حالی که اندونزی فیلم «مارلینا قاتلی در چهار پرده» را برای اسکار خارجی زبان نودو یکم معرفی کرد، پاکستان هم اعلام کرد «کیک» را به این رقابت می فرستد.

  1. ۴ ماه قبل
 قاتلی که از اندونزی می‌آید!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مهر، «مارلینا قاتلی در چهار پرده» یک درام و داستان اکشن پرقدرت با تمرکز بر یک شخصیت زن است که مولی سوریا موسیقیدانی که کارگردان شده، آن را ساخته است.

این فیلم در جزیره سامبا در شرق اندونزی می گذرد و روایت کننده داستان یک بیوه جوان است که سفری به قصد یافتن عدالت را شروع می کند و در راه با حمله دزدان روبه رو می شود و در نهایت چند مرد را می کشد.

نخستین بار جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ شاهد نمایش این فیلم در بخش دو هفته کارگردان ها بود.

پاکستان نیز با فیلم «کیک» وارد رقابت اسکار شده که اولین ساخته بلند عاصم عباسی است. این فیلم در پاکستان با اقبال مردم و منتقدها روبه رو شده و در باکس آفیس موفقیت زیادی کسب کرد.

داستان فیلم در کراچی می گذرد و درباره اعضای یک خانواده است که وقتی می شنوند والدین سالخورده شان بیمار شده اند از گوشه و کنار دنیا دور هم جمع می شوند. امینه شیخ و صنم سعید بازیگران سرشناس پاکستانی در این فیلم بازی کرده اند.

کمیته انتخاب آکادمی پاکستان به ریاست شارمن عبید-چینوی که دو اسکار در بخش مستند کوتاه دریافت کرده، این فیلم را برگزیده است.

نامزدهای منتخب از میان فیلم های معرفی شده به اسکار خارجی زبان دوره نود و یکم، ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹ معرفی می شوند. مراسم اسکار ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ برگزار می شود.