دزد سابقه دار و تلویزیونی که مجری حرفه ای ندارد ! + فیلم

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ مهمان برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشید پور، آقای کیومرث امیری سارق حرفه ای اتومبیل بودند که البته محبت کردند ۶ سال است سرقت را ترک کرده اند.

  1. سه شنبه ۲ بهمن ۹۷ ساعت ۲۰:۲۰ (۱ سال،۵ ماه قبل)
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۶ MB) webm (۱٫۶ MB)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برنامه با توضیح آقای رشید پور آغاز شد که آقای امیری خودشان می خواهند که نشانشان بدهیم! بنده به عنوان یک سابقه دار شاید بخواهم با زیرپوش دیده شوم از چه زمانی رسانه به جای رعایت پروتکل های رسانه ای به میل مجرمان سابقه دار ترک جرم کرده رفتار می کند؟ تصویر آقای امیری مردی کت و شلواری با عینک آفتابی و نسبتا شیک است، عالی است زیرا نوجوانان و جوانان می توانند نتیجه بگیرند که پس از کلی خلاف، می توانند متنبه شده با پلیس همکاری کنند و به برنامه ای پر بیننده دعوت شوند و از خاطراتشان بگویند، تازه مجری برنامه هم تاکید می کند که چه دردسری کشیده است که با هماهنگی نیروی انتظامی این مهمان را به برنامه بیاورد تا نکات آموزشی برای جلوگیری از سرقت را بگوید.

این در حالی است که صحبت های آقای امیری از خاطراتش از دفاع مقدس آغاز شد؛ وقتی در نانوایی آرد بود اما نانوا نبود و وی نان می پخت با تخم مرغ می فرستاد جبهه و یک بار هم خودش با دوستش تا «تنگه مرصاد» رفتند؛ آقای رشید پور که یک بچه را به عنوان استاد دانشگاه های جهان قبلا پذیرفته در این صحنه هم سکوت می کند و آقای امیری ادامه می دهد همانجا بود که یک ماشین را که جنازه منازه (منظور شهدای دفاع مقدس است!) داخلش بود برداشتم و ...

این گفت وگو که در آن نام دختر بچه آقای امیری هم برده شد که همچنان با پروتکل رسانه منافات دارد، کاملا به خاطرات آقای امیری اختصاص یافت تا جایی که وقتی گفت در زندان پولی که در آستینش قایم کرده بود شبانه ازش زدند و «پرچم افتاد در وایتکس»، آقای رشیدپور از خنده ریسه رفت. برای شنیدن خاطرات مهمان برنامه که دیر آمده بود از پخش وقت اضافه گرفتند و آقای امیری همچنان با شوخ طبعی و شادی ادامه داد که هر بار از زندان آزاد شد همانجا یک ماشین دیگر دزدید و پیاده به خانه نرفت و آقای رشیدپور هم همچنان خندید.

تا ۲۰ ثانیه پایانی که احتمالا آقای رشید پور یادش آمد که ای دل غافل پس آموزشش چه شد؛ و در خواست کرد که در ۲۰ ثانیه نکات آموزشی را اضافه کند، آقای امیری هم گفت حالا در برنامه های بعدی اشاره های بیشتری می کند اما فعلا ماشین را کنار جدول که پارک می کنید فرمان را به سمت جدول بپیچانید، یک سوییچ داخلی بگذارید و جلوی سوپرمارکتی جایی پارک کنید که جلوی چشم باشد و دوربین داشته باشد.

سئوالات زیادی مطرح است که مهم ترینش این است، برای این ۲۰ ثانیه نکات مهم آموزشی ما یک پلیس نداشتیم؟ این ها را آقای رشیدپور نمی توانست بگوید؟

زمانی که در آن به سر می بریم، آیا زمان مناسبی برای چنین مهمانان و صحبت هایی است؟ زمانی که کارگری ابتدا دستگیر می شود، بعد آزاد می شود، بعد ادعای شکنجه می کند، بعد رئیس جمهور دستور پیگیری می دهد، بعد فیلمی از اعترافاتش به جاسوسی پخش می شود و دوباره بازداشت می شود که اگر چنین فیلمی بود و صحتش هم اثبات شده بود دیگر آن آزادی و آن رسیدگی به ادعای شکنجه چه بود؟

این اولین بار نیست که چنین اتفاقاتی می افتد و معلوم نیست تا کی ما باید شاهد چنین رویدادهایی در برنامه های زنده باشیم.

صدا و سیمای تک الگویی یعنی رسانه ای عظیم در دست افرادی قلیل با خلاقیت هایی بسیار قلیل تر و کپی کاری هایی بسیار ابتدایی؛ یعنی برنامه صبح گاهی، عصرگاهی، شامگاهی، مناسبتی، مذهبی، شاد، مفرح و حتی کنکور خدابیامرز و ... همگی یک کار را انجام می دهند.

چند ویژگی خاص هم می تواند تمامی این برنامه ها را تعریف کند؛ یک نفر برای گفت وگو که یا بازیگر و سلبریتی است، که بوده هر شب پشت هم یک نفر خاص در برنامه های مختلف گفت وگو کرده و کلا هم گفته چند ساله است و عاشق شده است یا خیر و خاطره چه دارد؛ اگر کم آمد، یک نفر که یک بلایی به سرش آمده حالا یا نجات یافته یا سارق و جانی و کلاه بردار و ... که متنبه شده است.

که اتفاقا موضوع ما این قسمت است و گرنه یک تورقی بر روزنامه ها و کپی برنامه های وایرالی آن ور آبی و به مناسبت، یک خواننده پلی بک خوان و آموزش گل و شیرینی و تمام. البته یادمان نرود تخصص جدید تبدیل سلبریتی ها به مجری و ساختن مسابقه و اینجور برنامه های محبوب هم در دستور کار قرار دارد.