کلیسای زیبای سنت فرانسیس در کاتالونیای اسپانیا

در ایالت کاتالونیای اسپانیا یک کلیسای مخروبه قرن 18 باز سازی شده و شادی و طراوت به آن بازگشته است. در آخرین تلاش برای نجات دادن کلیسا، معمار دیوید کلوزز به این مکان فراخوانده شد.

  1. ۱ سال،۴ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۹٫۸ MB) webm (۳٫۷ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) در این ماموریت دلهره آور 6/1 میلیون یورو صرف ادغام سالن ها و چند منظوره کردن مرکز فرهنگی کلیسا شده و در عین حال تا آنجا که ممکن بود ابعاد و تمامیت تاریخی آن حفظ گردید.

کلیسای سنت فرانسیس

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی کشور اسپانیا است و تقریباً با ناحیهٔ تاریخی کاتالونیا منطبق است.

کلیسای سنت فرانسیس

گرایش‌های جدایی خواهانه در کاتالان که در دهه‌های گذشته در اقلیت بود در سال‌های اخیر قدرت بیشتری گرفته‌اند. جدایی‌خواهان کاتالونیا و شماری از اقتصاددانان معتقدند جدایی این ایالت از دولت مرکزی به سود آن خواهد بود چرا که ۲۷ درصد صادرات اسپانیا از این منطقه است و ۲۵ درصد توریست‌های اسپانیا نیز مقصدشان کاتالونیا است. 

کلیسای سنت فرانسیس

همچنین سهمی که کاتالونیا از دولت مرکزی می‌گیرد ۱۵ میلیارد یورو کمتر از سهمی است که کاتالونیا به خزانه مرکزی می‌پردازند. 

کلیسای سنت فرانسیس

این در حالیست که برخی کارشناسان اقتصادی دیگر معتقدند کاتالونیای مستقل به لحاظ اقتصادی توان ادامه حیات ندارد به ویژه اگر به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته نشود و صادراتش به اسپانیا نیز قطع شود.


طبق آخرین همه‌پرسی در ژوِییه ۲۰۰۶ کاتالونیا به بخشی خودمختار تبدیل شد و از نظر درآمدهای مالیاتی و کنترل بر مرزها و فرودگاه‌ها و قوانین مهاجرتی مستقل‌تر از قبل شد.