10 اشتباه رایج دکوراسیونی ! + عکس ها

برخی از اشتباهات در دکوراسیون خانه موجب ناهمگونی در فضای خانه می شوند و بهتر هست آنها را اصلاح کنیم.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
دکوراسیون

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) اگر به دنبال دکوراسیونی اصولی و استاندارد هستید به شما توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب کوشش داریم اشتباهات رایجی راکه افراد در طراحی منزلشان ناخواسته با آنها مواجه می شوند برایتان بازگو کنیم.

بهره گیری از مبلمان نامتعادل و نامتقارن

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

به‌کارگیری صحیح مبلمان, یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون هست. اکثر افراد مبلمان خود را بدون دقت به تعادل بصری انتخاب می کنند؛ به‌عنوان‌ مثال فرض کنید یک مبل راحتی دارید که قسمت پایینی آن سنگین و بزرگ است، بنابراین نباید از یک میز پذیرایی سنگین و شلوغ، مقابل آن بهره گیری کنید. در اصطلاح به اینکار متعادل کردن فضا می گویند.

نگه داری عناصری که دوست ندارید

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

ستم بزرگی که می توانید در حق خود کنید، نگه داری اشیائی هست که دوست ندارید و فقط به علت گران‌بها بودن، مدگرایی و یا هرچیز دیگری از آنها دل نمی کنید. اینکار نه‌ تنها به دکوراسیون تان صدمه می رساند، بلکه بر روحیه شما هم اثر مخربی میگ ذارد, پس در نخستین فرصت, آنها را به مرکز خیریه اهدا کنید.

هر جا که می‌نگرید ردپایی از تصویر

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

بهره گیری بیش‌ ازحد معمول از تصویر و قاب تصویر نه‌ تنها جذاب نیست, بلکه خانه شما را به یک گالری تبدیل می کند. اگر به‌ تصویر و عکاسی علاقمند هستید, می توانید یک مجموعه ایستاده تهیه کنید و آن را بر روی طبقه‌ای از دکورتان بگذارید. برای زیبایی آن نیز توصیه می کنیم چند قاب تصویر جذاب از گلچین تصویر‌های خود تهیه کنید و در قسمتی از طبقه قرار دهید.

نادیده گرفتن راهروی ورودی

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

ورودی یک ‌خانه، مشخص‌کننده حالت کلی یک خانواده هست. بنابراین اجازه ندهید این قسمت به فضایی شلوغ و آشفته تبدیل شود. با کمک یک آیینه و رنگ‌آمیزی جذاب به مهمان خود خوش‌آمد بگویید. قسمتی را برای جاکفشی در نظر بگیرید و قسمتی هم برای قرار دادن کلیدها.

وجود لوازم جانبی قدیمی

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

با لوازم قدیمی و کهنه خود خداحافظی کنید. حضور اشیای از مد افتاده و کهنه روحیه شما را خسته می کند. با صرف خرج کمی می توانید دستگیره کابینت و درها، کلید پریزها و لوازم دکوری قدیمی را تعویض کنید. حضور هر شی‌ کوچک اما جدید می تواند نقش بسزایی در منزلتان ایفا کند.

ایجاد فضایی رسمی در خانه

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

رسمی بودن یک فضا اشکال به‌حساب نمی آید، اما زمانی که از یک قسمت خانه به‌ عنوان نشیمن و پذیرایی بهره گیری می کنید باید مراقب نوع طراحیتان هم باشید. نشیمن باید فضایی گرم و آسان داشته باشد، درنتیجه اولویت در ایجاد یک فضای غیررسمی و آسان هست. به‌کارگیری مبلمان خشک و رسمی به کاربری فضا صدمه جدی می زند و آرامش مورد نیاز شما را سلب می کند.

هماهنگی تمام عناصر با یکدیگر

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

برخی از افراد فکر می کنند اگر همۀ‌ چیز در طراحی دکوراسیون خانه هماهنگ و یکدست انتخاب شود دکوراسیونی بی‌نقص خواهند داشت, اما در این جا به شما می گوییم که چنین چیزی درست نیست. قطعاً تا اکنون به برخی از خانه ها با این رویکرد رفته‌اید. به نظر شما آنجا اکثر حس و حال یک ‌خانه را القا میکرد یا یک فروشگاه و نمایشگاه مبلمان؟

به دنبال مد بودن

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

یکی از اشتباهات متعارف دیگر اطاعت از مد هست. باید به این نکته دقت داشته باشید که به همان سرعت که چیزی مد می شود از چشم هم می‌افتد. در پایان هم بعد از این که کالا و طرح جدیدی به بازار وارد شد، دیگر بردباری مبلمان خود را ندارید و روحیه‌تان ناآرام می گردد. به‌روز کردن لوازم هم اضافه بر این که خرج‌بر هست, ریخت و پاش بزرگی به حساب می آید.

قرارگیری مبلمان در برابر دیوار

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

مبل‌های خود را به دیوار نچسبانید! ایجاد یک‌ فاصله هرچند کوچک بین مبلمان و دیوار, جلوه آنها را بیشتر می کند. اگر پشت مبلتان هم کارشده باشد، میتوانید آن را قسمتی از نمای اتاقتان در نظر بگیرید. دقت کنید که چیدمان مبل به‌صورت گرد، فضایی سرشار از صمیمیت و رفاقت به وجود می‌آورد.

بهره گیری از گل‌های مصنوعی

اشتباهات رایج دکوراسیون که نباید انجام دهید

اگر به علت مشکلاتی در نگه داری گل طبیعی به سراغ گل مصنوعی رفته اید اشتباه می کنید، چراکه گل مصنوعی گرد و غبار هوا را به خود جذب میک ند و بعد از یک مدت کدر می شود. برترین انتخاب, بهره گیری از گل طبیعی در خانه هست. اگر امکان نگه داری گیاهان را ندارید، می توانید از ظرف‌هایی پر از میوه‌های رنگارنگ بهره گیری کنید. شما با همین اختراع ساده, شادابی و طراوت را به خانه خود دعوت می کنید.