معماری خلاقانه و مفهومی بر فراز آسمان + عکس ها

طراحی آسمان خراش های مرکزی شرکت DJI به عنوان یک کمپانی چینی با فعالیت رباتیک بیانگر مفهومی استثنایی از تعلیق و سنت می باشد.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
 عکس‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شرکت معماری و طراحی نورمن فاستر با ارائه رندرهای جدیدی از مقر اصلی این کمپانی در شنزن، چشم اندازی ویژه از یک شرکت رباتیک را به تصویر کشده است. این ساختمان ها نماد نوآوری های تکنولوژیک است که هم به معماری تکنولوژیک و پایدار توجه داشته و هم کانسپت های یک الگوی سنتی چینی را در خود جای داده است. مفهوم سنتی ساختمان در یک مورد مهم تعریف می شود: جامعه خلاق در آسمان.

Foster (2)

برخی از نگرش های معماری سنتی چین در گذشته به این موضوع اشاره داشته اند که هر موقع معمار ساختمانی بلند را طراحی می کرد، به این دلیل بود که خلاقیت و جسارت در ارتفاع شکوفا خواهد شد. این یک تعریف شماتیک از ساختمان های بلند سنتی چینی است. آسمان خراش DJI هم با نگرش های معماری های تک و سازه های استثنایی سعی در بازتعریف چنین مفهومی را دارند. این پروژه متشکل از دو برج می باشد که به لحاظ بصری و عملکردی دارای توازنی استثنایی می باشند. هسته فعالیت در این ساختمان بر روی توسعه و تحقیق در زمینه علم رباتیک است. زیباترین بخش طراحی برج توسط فاستر به تراس معلق آن اشاره دارد. جایی که دو تراس فلزی بدون هیچ گونه ستون گذاری و با انعطاف پذیری تمام بین دو برج معلق مانده و تعادل بصری زیبایی را به پروژه بخشیده است.

Foster (3)
همرسانی نوشتار: