تاج پادشاهی را در این پل ببینید + عکس ها

پروژه شاه جرج (King George) که نام پروژه ای جالب برای ارتقای یک بنای تاریخی است و برای اولین بار کانسپت آن توسط یک دفتر معماری در لندن ارائه شد.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
 عکس‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پروژه مفهومی فوق که حلقه آهنین نام گرفته، سازه ای بزرگ و حلقه ای شکل است که به قطر ۳۰ متر روبروی قلعه فلینت قرار گرفته است. آرل، پروژه حلقه آهنین یک مجسمه نمادین بر اساس ویژگی و خصوصیات تاج پادشاهی قرون وسطی بوده و سعی داشته سلطنت پادشاهی اروپا را به شیوه ای نو به نمایش بگذارد. البته این کانسپت رویکردی مدرن پیدا کرده و سعی داشته با ایجاد کاربری جدید ارزش های این منطقه تاریخی را ارتقا دهد.

Iron Ring (2)

شکل اصلی این پل تعریف نا متعارفی از تاج و تخت یک پادشاه را تعریف می کند. بخشی از این لوپ در زمین فرو رفته قسمتی دیگر در هوا معلق است که ماهیت ناپایدار بودن یک سلسله پادشاهی را به نمایش گذاشته است. تعریفی ساده اما هدفمند که هم به پروژه هدف داده و هم مکانی تاریخی را بازتعریف می کند. 

Iron Ring (5)

انتخاب سایت پروژه هم به صورت اتفاقی نبوده و به نوعی از داستان سرایی ویلیام شکسپیر در روند تغییر سلسله پادشاهی ریچارد دوم در این قلعه تأثیر پذیرفته است. 

Iron Ring (4)

طرحی زیبا و دوست داشتنی که در شب و روز کناره های این منطقه را مزین کرده است.امیدواریم چنین پروژه های فکر شده ای هم در کشور خودمان و با اهداف رشد تاریخ، فرهنگ و هنر ایجاد شود و به نوعی برخی آثار (بخصوص آثار کم نام و نشان) را زیادتر به جوامع داخلی و خارجی معرفی کند.