مطالبات فرهنگیان اینگونه پرداخت می شود !

فخر الدین دانش آشتیانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از 11 هزار و 500 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان 7 هزار و 500 میلیارد تومان آن پرداخت شده است و 4 هزار میلیارد تومان آن همچنان باقی است.

  1. سه شنبه ۱۵ فروردین ۹۶ ساعت ۱۵:۵۹ (۲ سال،۷ ماه قبل)
آموزش وپرورش

وی گفت: از شروع سال جدید با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان صحبت کردیم و پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم.

وی از اختصاص 250 میلیارد تومان سرانه برای مدارس در سال 96 خبر داد و افزود: البته این سرانه جواب هزینه های مدارس را نمی دهد و با صرفه جویی از طریق ساماندهی نیروی انسانی و واگذاری اختیارات بیشتر به ادارات آموزش و پرورش استان ها باید این کسری را جبران کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه امسال نیز با برگزاری آزمون استخدامی معلم جدید جذب خواهد کرد و با سازمان امور اداری و استخدامی مشغول مذاکره هستیم تا تعداد معلمان جذب شده از طریق آزمون استخدامی را مشخص کنیم.

دانش آشتیانی افزود: پارسال قرار بود 10 هزار معلم از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شوند که به دلیل داشتن حدنصاب در برخی رشته ها و استان ها نتوانستیم همه این افراد را جذب کنیم و امیدواریم امسال بتوانیم این تعداد را جبران کنیم.

وی با اشاره به کمبود معلم در آموزش و پرورش گفت: هر سال تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته می شوند و ما با برگزاری آزمون استخدامی، جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و خرید خدمات آموزشی (به کارگیری نیروهای آزاد و حق التدریس) این کمبود را جبران خواهیم کرد.

وی افزود: در بحث اجرای شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در آموزش و پرورش موضوع نیروی انسانی بسیار مهم است و ما باید نیرویی را تربیت کنیم که شایستگی های لازم را برای بازار کار داشته باشد.

دانش آشتیانی گفت: شایستگی‌های هر فرد برای ورود به اجتماع و بازار کار در دوران کودکی و آموزش و پرورش عمومی شکل می گیرد و هر تولید کننده باید مهارت های لازم را برای تولید داشته باشد و این مهارت ها در دوران دبستان و مدرسه شکل می گیرد.

وی افزود: سیاست آموزش و پرورش توجه به شایستگی ها و خلاقیت های دانش آموزان در 9 سال اول تحصیل است و در 3 سال آخر آموزش های تخصصی را پیش خواهیم گرفت تا دانش آموزان فارغ التحصیل بتوانند کارآفرین و دارای مهارت های لازم باشند.