"غلامحسین حیدری" معلم باسابقه درگذشت

" غلامحسین حیدری" از پیشکسوتان عرصه تعلیم وتربیت روز گذشته بر اثر سکته قلبی در گذشت.

  1. چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ ساعت ۱۳:۲۰ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
"غلامحسین حیدری" معلم باسابقه درگذشت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

غلامحسین حیدری از پیشکسوتان عرصه تعلیم وتربیت روز گذشته بر اثر سکته قلبی در گذشت.

مرحوم حیدری در سال ۱۳۲۲ در شهر مقدس مشهد متولد شدو پس از اتمام تحصیلات متوسطه، در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کرد و با درجۀ ممتاز فارغ التحصیل شد. سپس در دانشگاه تهران، دوره کارشناسی ارشد را گذراند و در محضر علما و روحانیون بزرگواری همچون: آیات عظام حجج اسلام درافشان، شوشتری، مولوی، حکیمی، شهید هاشمی نژاد با معارف و فرهنگ اسلامی آشنا شد.

در سال ۱۳۴۴ وارد سنگر حیات بخش معلمی شد و در مقاطع مختلف تحصیلی، مراکز تربیت معلم و در دانشگاه ها تلاش مجاهدانه داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سمت های رییس آموزش وپرورش اسفراین، بجنورد، مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان و خراسان، معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش، معاون توسعه مشارکت های مردمی و قائم مقام وزیر انجام وظیفه نمود. پس از آن به عنوان مدیر امور فرهنگی و روابط بین الملل آستان قدس رضوی و خادم افتخاری حرم مطهر رضوی به خدمت در آن بارگاه نورانی پرداخت. در سال ۱۳۹۲ نیز به عنوان «معلم ماندگار» در سطح کشور انتخاب و معرفی شد.

مرحوم حیدری مسئولیت های دیگری را بر عهده داشت از جمله، رییس هیئت مدیره مکتب نرجس و مدارس مشکات خراسان، رییس هیئت مدیره مکتب حضرت رقیه و مدارس وابسته به آن، نماینده انجمن حامیان حوزه های علمیه در استان خراسان، عضو خیرین جامعه المصطفی، دبیر کانون مدارس اسلامی استان خراسان رضوی و شخصیت فعال در گسترش فرهنگ رضوی.

بخشی از تالیفات او بدین شرح است: ژاپن، تیشه ها و ریشه ها؛ شهید دکتر باهنر و تحول بنیادین در تعلیم وتربیت اسلامی؛ مدیریت مراکز شبانه روزی؛ سر دلیران رضوی؛ کرامات حضرت رضا.