بطحایی: مسائل اقتصادی حل نشود نمی توانیم به کیفیت برسیم

وزیر آموزش وپرورش گفت: آموزش و پرورش به شدت متأثر از مسائل اقتصادی است و تا این مسائل حل نشود نمی توان به کیفیت دست پیدا کرد.

  1. دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ ساعت ۱۵:۲۷ (۱ سال،۱ ماه قبل)
بطحایی: مسائل اقتصادی حل نشود نمی‌توانیم به کیفیت برسیم
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سید محمد بطحایی در نشست اعضای شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش با عنوان "رونق تولید با تدبیر و امید در گام دوم انقلاب" اظهار کرد: در سال گذشته که سال حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری شده بود آموزش وپرورش ازجمله دستگاه هایی بود که توانست گام های مؤثری بردارد.

وی با اشاره به اقدامات مثبت آموزش وپرورش درباره حمایت از کالای ایرانی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدامات بسیار خوبی را در زمینه تولید اسباب بازی و تجهیزات کمک آموزشی داخلی انجام داده است  همچنین معاونت پرورشی و فرهنگی نیز نمایشگاه های مستمری در سراسر کشور برای فروش لوازم التحریر تولید داخلی برگزار کرد.

فروش و بازاریابی تولیدات هنرستان ها

بطحایی با بیان اینکه امسال در استقرار این برنامه ها و رونق تولید گام های جدیدتری برداشته خواهد شد، گفت: در تابستان با توجه به ظرفیتی که در هنرستان ها داریم تولیداتی که منجر به فروش و بازاریابی شود را پیگیری خواهیم کرد و ازاین جهت کارهای خوبی را در راستای حمایت از تولید ملی می توان انجام داد.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس همواره مشوق چنین برنامه ها و اقداماتی بوده است، عنوان کرد: اگر به  کمک و مساعدت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی نیاز داریم تا این مسیر را هموارتر کند باید سریعاً اقدام شود و همکاری و هماهنگی های لازم با مجلس صورت بگیرد تا بستر حقوقی لازم فراهم شود.

وی با بیان اینکه این عادت ناپسند وجود دارد که نداشته ها را بیشتر از داشته ها مطرح می کنیم، تصریح کرد: در موضوع رونق تولید ملی، داشته ها را ببینیم و از امکانات و تجهیزات موجود به خوبی استفاده کنیم و اگر نیاز به تسهیلات وجود دارد، پیگیر باشیم تا به اهداف موردنظرمان دست پیدا کنیم.

آموزش وپرورش متأثر از اقتصاد؛ این مسائل حل نشود نمی توانیم به کیفیت برسیم

بطحایی تأکید کرد: آموزش و پرورش به شدت متأثر از مسائل اقتصادی است و تا این مسائل حل نشود نمی توان به کیفیت دست پیدا کرد باید باور کنیم که به نتایج و خروجی مطلوب دست پیدا نمی کنیم مگر اینکه رویکردها در این باره تصحیح و مشکلات اقتصادی مرتفع شود.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه سیل اخیر بر آموزش و پرورش هم اثر گذاشته است، گفت: از هم وطنان خودم که در تسکین آلام ساکنان مناطق سیل زده بسیار تلاش کرده اند، قدردانی می کنم.

مدارس در ۹ منطقه خوزستان باز نشده است

وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای رفع خسارت های سیل در آموزش و پرورش افزود: مدارس  دو استان گلستان و لرستان بازگشایی شده است و دانش آموزان به مدرسه رفته اند و در استان خوزستان  هنوز در ۹ منطقه مدارس بازگشایی نشده است که بخشی از این عدم بازگشایی به دلیل اسکان هم وطنان در مدارس است.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: در وزارت آموزش وپرورش ساختار موقتی برای بازسازی مناطق سیل زده تعریف شده است تا رفع آلام هم وطنان سیل زده سریع تر انجام شود همچنین در این ساختار تعدادی استان معین تعیین شده است تا کمک های لازم در امور مختلف را به استان های سیل زده انجام دهند.