"لیالی قدر" فرصتی ناب برای خودسازی دانش آموزان در مکتب اهل بیت

حکایت دانش آموزانی که در شب های قدر، هیئت عزاداری خاص خودشان را راه انداخته اند و در این میان نذرها و اتفاقات زیبایی هم رقم می خورد، شنیدنی است ...

  1. یکشنبه ۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۵۹ (۸ ماه قبل)
"لیالی قدر" فرصتی ناب برای خودسازی دانش‌آموزان در مکتب اهل بیت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ؛ در وصف اهمیت و منزلت شب های قدر همین بس که "خیر من الف شهر" یعنی از هزار ماه برتر است. احیا در این شب ها یعنی بیدار ماندن و عبادت به درگاه خدا در ماهی که جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین کتاب الهی یعنی قرآن نازل شده، شبی که تقدیر همه امور در آن شب و فرصتی والا برای دستیابی به رزق معنوی و تقرب به خداوند متعال است. حال چه قدر با صفاتر که دعوتی های این شب عظیم دانش آموزانی باشند که در ادامه راه همکلاسی های آسمانیشان نوای " الهی العفو" سر دهند و ثواب معنوی مراسم خود را به روح این عزیزان هدیه کنند. هیئت انصار المهدی (عج) هیئتی دانش آموزی است که از فضاسازی تا مدیریت، مداحی، تدارکات یعنی همه چیز آن به دست های پر توان و با صفای همین نوجوانان انجام و در حقیقت یک کار گروهی است.  در قاب این هیئت دانش آموزی تصاویری ناب و زیبایی رقم می خورد و همین دانش آموزان در این مکتب می آموزند که خادم هستند، خادم عزادارن مولا، آنها تمرین می کنند که یاری رسان امام زمانشان باشند یعنی انصارالمهدی (عج) باشند. وقتی سری به این هیئت دانش آموزی می زنیم در میان دانش آموزانی که قرآن به سر گرفته اند و هر یک برای خود دعا می خوانند و با قلبی پاک، الهی العفو را بلند فریاد می زنند نوجوانی فارغ از همه این ها در این مراسم معنوی گرد و غبار کفش های همکلاسی های خود را با جان دل پاک می کرد و با واکسی که نذر خودش هست تمرین خودسازی می کرد، شاید این صحنه ها را تنها در پیاده روی اربعین دیده باشیم.

"لیالی قدر" فرصتی ناب برای خودسازی دانش آموزان در مکتب اهل بیت

به سراغش رفتم و با اوهم کلام شدیم؛ اسمش رحیم بود و می گفت نذر کرده تا کفشهای همکلاسی هایش در مراسم عزاداری را واکس بزند به عشق معبود و مولایش به این هیئت آمده و می گفت سالهاست که منتظر این افتخار هستم. به او گفتیم نمی خواهی بروی پیش دوستانت قرآن به سر بگیری و عزاداری کنی، گفت اینجا برای من هم قرآن به سرگرفتن است هم عزاداری هم دنیا و هم آخرت؛ "رحیم" در این سن درک کرده که می شود با کارهای ساده و قدم های کوچک خودسازی را شروع کرد.

"لیالی قدر" فرصتی ناب برای خودسازی دانش آموزان در مکتب اهل بیت