"صندوق ذخیره فرهنگیان" برای بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ کند

سرپرست وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه آموزش وپرورش لشکر اقتصادی خفته است، گفت: در ارتباط با بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ شود و آنان را در خصوص میزان سود آگاه کنیم تا با آگاهی تصمیم بگیرند و البته باید یک مکانیسم تشویقی هم طراحی شود.

  1. چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۴۶ (۱۱ ماه،۴ هفته قبل)
"صندوق ذخیره فرهنگیان" برای بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گروه اجتماعی خبرگزاری ؛ سید جواد حسینی در جمع اعضای هئیت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین کشور اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در روزهای اول حضورم در وزارت آموزش وپرورش ، توفیق داشتم در جمع اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان باشم تا مسائل و اقدامات انجام شده صندوق را بررسی کنیم.

آموزش وپرورش لشکر اقتصادی خفته است

وی افزود: آموزش وپرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه ای دارد و  باید به فعلیت برسد؛ حد و حرارت هیچ جامعه ای از حد و حرارت معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش وپرورش در جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چرا که معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی است که در آن کمتر می توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت.

حسینی اضافه کرد: در این راستا یکی از کارهای ارزشمند که از سال ۱۳۷۴ شروع شده است تأسیس و راه اندازی  صندوق ذخیره فرهنگیان است، در چشم انداز آینده صندوق پیش بینی بسیار خوبی برای افزایش سود و دارایی شده که قابل تقدیر و قدردانی است.

صندوق درباره بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ کند

سرپرست وزارت آموزش وپرورش بابیان اینکه قلمروهای خوبی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است،گفت: در ارتباط با بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ شود و آنان را در خصوص میزان سود آگاه کنیم تا با آگاهی تصمیم بگیرند و البته باید یک مکانیسم تشویقی هم طراحی شود.

حسینی با اشاره به اینکه معلمان نسبت به هر قشر دیگری در جامعه بیشتر به صداقت و عدالت حساس هستند، اظهار کرد: شریف ترین قشر جامعه، معلمان هستند و یکی از سرمایه های اجتماعی سرمایه های نهادی است که مطالعات ۵۰ ساله در ایران نشان می دهد، همیشه مردم معلمان را در صدر سرمایه اجتماعی نشانده اند.

وی اذعان کرد: در حوزه تعلیم و تربیت و به ویژه در جایی که فعالیت اقتصادی وجود دارد، سازمان باید شیشه ای باشد.

احداث ۶۰ نیروگاه خورشیدی

در این نشست همچنین مهدی نیکدل؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه از سرمایه گذاری های جدید غافل نشدیم، گفت: با تحلیل فرصت ها و تهدیدها، فرصت های خوب را شناسایی کردیم و خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان هیچگاه مشمول تحریم ها نبوده است و با بررسی های انجام شده ۵۱ درصد سهام هلدینگ انرژی سپهر خریداری شد.

نیکدل در ادامه گفت: عمر صندوق ۲۴ سال است و در این سال ها پروژه های مهمی به اجرا و بهره برداری رسیده است که از این میان می توان به احداث ۶۰ نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلووات بر روی سقف مدارس شهر کرمان به عنوان پایلوت، پروژه گچساران، پروژه سلطانیه، پروژه نیروگاه خورشیدی جیرفت کرمان اشاره کرد.