سرپرست وزارت آموزش وپرورش در کمیسیون آموزش چه اولویت هایی را اعلام کرد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نخستین حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این کمیسیون و تشریح اولویت هایش توضیح داد.

  1. دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۲۳ (۵ ماه،۳ هفته قبل)
سرپرست وزارت آموزش وپرورش در کمیسیون آموزش چه اولویت‌هایی را اعلام کرد؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حمایت میرزاده خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ، درباره نخستین حضور سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: آقای حسینی به دعوت کمیسیون در جلسه امروز حضور یافت تا اعضای کمیسیون با او و برنامه هایش آشنا شوند و دغدغه ها را مطرح و پاسخ های سرپرست وزارتخانه را بشنوند.

وی افزود: آقای حسینی گزارشی از برنامه هایی که در دستور کار دارد، ارائه کرد و به سوالات نمایندگان نیز پاسخ داد؛ محور برنامه های او بحث توسعه فرهنگ رضوی بود که گفت برایش بسیار مهم است همچنین اجرای سند تحول بنیادین، مباحث مربوط به تربیت و اولویت پرورش بر بر آموزش از سایر مواردی بود که جزو اولویت های سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نظام ارزیابی، برنامه درسی ملی و کم شدن از میزان معیارهای جهانی و در مقابل توجه به هویت ملی، ساماندهی مدارس، توسعه فنی و حرفه ای، بودجه ریزی عملیاتی و کاهش آسیب های اجتماعی از سایر موارد مطرح توسط نمایندگان مجلس بود.

میرزاده در پاسخ به این پرسش که "سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه با تعیین چه شروطی پست وزارت را پذیرفته است،صحبت کرد؟" افزود: اصلا بحث وزارت مطرح نبود و آقای حسینی به عنوان سرپرست به کمیسیون آموزش مجلس آمد و نه او گفت که می خواهد وزیر بشود یا خیر و نه هیچ نماینده ای از او پرسید که آیا وزیر می شود یا خیر بلکه اولویت اصلی این بود که هم اکنون به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش چه برنامه هایی دارد.

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس بر پیگیری معوقات فرهنگیات تاکید داشتند و آقای حسینی اعلام کرد که به جد در حال پیگیری آن است.