مطالبات ۱۰ هزار میلیاردی فرهنگیان در ۴۲ سرفصل به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه واقعاً خنده دار است که بیان کردن مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می شود، گفت: این بدهی در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش وپرورش به مجلس ارائه شده است.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۵۳ (۱۱ ماه،۲ هفته قبل)
مطالبات 10 هزار میلیاردی فرهنگیان در 42 سرفصل به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مطالبات انباشته شده فرهنگیان که این روزها ارقامی از ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان درباره آن شنیده می شود؛ محل اختلاف میان نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه قرار دارد، نمایندگان مجلس معتقدند که از ۱۵ سال اخیر تا به امروز با انباشت مطالبات معلمان و عدم پرداخت به  موقع آن حالا دولت حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است.

اما این میزان بدهی دولت به فرهنگیان از سوی مسئول امور آموزش وپرورش سازمان برنامه و بودجه مورد تأیید نیست، سعید طاهری رئیس آموزش وپرورش عمومی و فنی وحرفه ای سازمان برنامه و بودجهبا دست رد به بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان و مطرح کردن انگیزه های انتخاباتی برای بیان آن از سوی برخی نماینده ها به گفت: اعداد درشتی که درباره مطالبات فرهنگیان بیان می شود از جمله ارقام ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومانی تا به حال بررسی نشده اند که مشخص شود این رقم ۱۵ هزار میلیارد، هزار میلیارد  یا صد میلیارد تومان است. البته هم اکنون برخی می گویند رقم مطالبات فرهنگیان ۱۵ هزار میلیارد تومان است و چون بحث انتخابات نیز مطرح است، ممکن است این رقم ۲۰ هزار میلیارد تومان هم اعلام شود! مطالبات معنا دارد و حتماً باید از سوی دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قانونی تأیید شود و به محض این که مشخص شود، این اقدام را در سازمان برنامه و بودجه انجام می دهیم.

در همین رابطه یکبار دیگر به سراغ حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفتیم تا مستندات او برای بیان مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به فرهنگیان را جویا شویم.

حمایت میرزاده خبرنگار اجتماعی خبرگزاری درباره رد مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی  دولت به فرهنگیان از سوی نماینده سازمان برنامه و بودجه و مطرح شدن شائبه های انتخاباتی برای اعلام چنین ارقامی اظهار کرد: واقعاً خنده دار است که بیان کردن مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از سوی ما با عنوان تلاش انتخاباتی پاسخ داده می شود!

بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی به فرهنگیان در ۴۲ سرفصل

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این بدهی ها به صورت مکتوب از سوی آموزش وپرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شده است و در ۴۲ سرفصل بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی از سوی دولت به فرهنگیان وجود دارد.

وی افزود: ۱۵ سال است که دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهی دارد و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود هیچ  کدام از برنامه های تحولی محقق نمی شود، بعضی از ۴۲ سرفصل بدهی دولت به فرهنگیان عبارت است از: ۱۶۲ میلیارد تومان بدهی برای اضافه کار اداری ها، ۴۸ میلیارد تومان بدهی برای حق التدریس معلمان، ۸۱۸ میلیارد تومان برای حق الزحمه امتحانات، حق الزحمه دوره های ضمن خدمت، کارورزی هنرستانی ها، مطالبات خرید خدمات، ۳۶۰۰ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشسته ها، ۲۳۰ میلیارد تومان برای کمک هزینه ازدواج و فوت، ۴۵ میلیارد تومان برای کمک هزینه مهد کودک، ۸ میلیارد تومان بابت لباس خدمتگزاران و سرویس رفت وآمد دانش آموزان روستایی.

میرزاده ادامه داد: این مطالبات را که در ۴۲ سرفصل از سوی آموزش وپرورش به مجلس ارائه شده به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده ایم؛ اگر آموزش و پرورش هم می گوید ما بدهی نداریم، خب خدا رو شکر! کار ما هم آسانتر می شود اما این رقم ۱۰ هزار میلیارد تومانی که می گویم از سوی آموزش وپرورش به ما اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس در پایان خاطر نشان کرد: ما مطالبات دولت به فرهنگیان را در ۴۲ سرفصل به صورت مکتوب از آموزش وپرورش دریافت  و به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده ایم وسازمان برنامه هم می تواند به صورت موردی و مکتوب اعلام کند که در کدام سرفصل ها بدهی ها را واریز کرده است و دیگر بدهی به فرهنگیان وجود ندارد، این واقعاً کار دشواری نیست.