ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم مدارس شاهد آغاز شد

ثبت نام دانش آموزان برای پایه دهم مدارس شاهد از امروز چهارشنبه ۵ تیر ماه ۹۸ آغاز شد.

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۳:۲۹ (۱۱ ماه،۱ هفته قبل)
ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه دهم مدارس شاهد آغاز شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ثبت نام دانش آموزان برای ورود به پایه دهم مدارس شاهد از امروز چهارشنبه ۵ تیر ماه ۹۸ آغاز و تا روز جمعه ۲۱ تیر ادامه دارد.

ثبت نام متقاضیان ورود به پایه هفتم مدارس شاهد نیز از تاریخ اول تیر ماه آغاز شده و تا ۱۴ تیر ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

شرایط عمومی ثبت نام تمام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد

دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری، رعایت شئونات و پوشش مناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان خصوصاً حجاب برتر برای دانش آموزان برتر، التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیت دینی، رعایت مقررات و آیین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد و سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام.

احراز شرایط عمومی از طریق بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش آموزان با حضور دانش آموزان و والدین آنها انجام می شود و مسئولیت آنها در ثبت نام ورودی به عهده ستاد ثبت نام مدرسه و در ادامه تحصیل به عهده شورای مدرسه است.

تعیین محدوده ثبت نام مدارس شاهد

تعیین محدوده ثبت نام مدارس شاهد در مناطق و شهرستان های تابعه به عهده ستاد اجرایی شاهد استان است. امکان پیش ثبت نام برای فرزندان فرهنگیان و بنیاد شهید در محدوده محل کار والدین با مجوز اداره شاهد منطقه مورد نظر بلامانع است.

شرایط علمی ثبت نام دانش آموزان ورودی به مدارس شاهد

پایه اول تحصیلی: دارا بودن شرایط عمومی و کسب امتیاز لازم مطابق جدول امتیاز بندی.

پایه هفتم تحصیلی: کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا کسب مقیاس خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در خردادماه پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۷-۹۸

پایه دهم تحصیلی: قبول خردادماه در پایه نهم با معدل کل حداقل ۱۷ و نمره سالانه ۱۵ در تمامی دروس.

از بین متقاضیان ثبت نام در پایه های ورودی اول ابتدایی، هفتم و دهم در مدارس شاهد تا دو برابر ظرفیت اصلی و ذخیره از طریق سامانه سجا اعلام می شود. مدیران مدارس پس از دریافت اسامی از طریق سیستم پیامکی نسبت به اطلاع رسانی به والدین اقدام می کنند.

حضور حداقل یکی از والدین و ارائه مدارس ثبت شده در سامانه سجا هنگام بررسی و تأیید مدارک در مدارس الزامی است.

مسئولیت تطبیق و تأیید نهایی مدارک نهایی از اولیا برعهده مدیر مدرسه است. درصورت نقص مدارک ولی دانش آموز می تواند حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ اعلام نسبت به رفع نقص و تحویل مدارک به مسئول مربوطه اقدام کند.

برای دانش آموزانی که با امتیاز برابر یا فاقد امتیاز هستند در شرایط مساوی دوری و نزدیکی محلی سکونت از مدرسه شاهد ملاک اولویت پذیرش است.