سرپرست وزارت آموزش و پرورش: طرح کشوری اوقات فراغت ویژه ۴ میلیون دانش آموز کشور اجرا می شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت های تابستانه دانش آموزی، امسال برای ۴ میلیون دانش آموز در ۳ هزار پایگاه دانش آموزی اجرا می شود.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۱:۴۰ (۱۱ ماه قبل)
سرپرست وزارت آموزش و پرورش: طرح کشوری اوقات فراغت ویژه 4 میلیون دانش‌آموز کشور اجرا می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خبرگزاری از آق قلا، سیدجواد حسینی در آیین افتتاح فعالیت های تابستانه دانش آموزی کشور در سالن ورزشی تختی آق قلا اظهار داشت: فعالیت های تابستانه دانش آموزی و طرح اوقات فراغت، امسال برای ۴ میلیون دانش آموز در ۳ هزار پایگاه دانش آموزی با ۳۴ نوع فعالیت برنامه ریزی شده است.

وی افزود: رویکرد ما در این طرح، تربیتی، مهارتی، پرورشی، کارآفرینی با نگاه هنری و تربیت بدنی است و با این طرح می خواهیم چند امر را محقق کنیم، نخست کارآفرینی و تربیت هر دانش آموز یک مهارت است و همه امکانات در این زمینه بسیج خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی با جهت دهی رونق تولید، تربیت دینی و نشاط آفرینی از جمله اهداف ما در این طرح است، گفت: دانش آموزان گلستانی و ایرانی نیاز به نشاط سالم جمعی دارند.

حسینی تاکید کرد: امروز آموزش و پرورش از درس گرایی رنج می برد و سند تحول این امر را نشانه گرفته است.

وی با بیان اینکه در کنار آموزش درسی دانش آموزان باید از تربیت اخلاقی، هنری، اقتصادی و دستی بهره مند شوند، اظهار کرد: پرهیز از کنکورگرایی، درس گرایی و غیره از جمله اهداف آموزش و پرورش است و باید ساختارهای دینی و اعتقادی در برنامه ها لحاظ شود.

وی افزود: سرانه آموزشی کشور ۵.۲ متر است درحالی که استاندارد آن ۸.۲ متر بوده و یکی از هدف گذاری ها این است که سرانه ها را به میزان استاندارد برسانیم.

ز