کاروان اقلام اهدایی به فرهنگیان سیل زده استان گلستان توزیع شد

کاروان اقلام اهدایی به فرهنگیان سیل زده استان گلستان امروز با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مناطق سیل زده استان توزیع شد.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۱:۴۰ (۶ ماه،۳ هفته قبل)
کاروان اقلام اهدایی به فرهنگیان سیل‌زده استان گلستان توزیع شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خبرگزاری از گرگان، کاروان اقلام اهدایی به فرهنگیان سیل زده استان گلستان امروز با حضور حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و حق شناس استاندار گلستان، توسط ۳۰ خودروی نیسان از محل کانون طه گرگان اعزام شد.

اقلام اهدایی این کاروان به ارزش ۳ میلیارد ریال و شامل لباسشویی، فرش، پنکه، یخچال، اجاق گاز، برنج، وسایل آشپزخانه، پک حبوبات و غیره بوده است که با همکاری بسیج فرهنگیان گلستان، آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان برای رفاه حال همکاران سیل زده فرهنگی تهیه شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان در مراسم اعزام این کاروان گفت: بازسازی نخستین مدرسه ای که در مناطق سیل زده کشور در شهرهای آق قلا و گمیشان به زمین زده شد، در مهر ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

احسان گوهری راد اظهار داشت: استان گلستان در فروردین و اردبیهشت ماه امسال، سیل مخربی را پشت سر گذاشت و ۳ شهر درگیر سیل بودند که بیشترین خسارت ها را این ۳ شهر استان دیده اند.

وی افزود: در این سیل بیش از ۳۲۴ مدرسه استان گلستان دچار آسیب دیدگی شد که از این تعداد ۲۴ مدرسه تخریب شده و پس از فروردین ماه سال جاری، هیچ استفاده ای از این مدارس نشده و دانش آموزان این مدارس را در دیگر مدارس ساماندهی کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: از ۱۷ فروردین ماه، مدارس مناطق سیل زده استان گلستان همزمان با دیگر نقاط کشور راه اندازی شده است.

گوهری راد گفت: با کمک هایی که برخی از نهادها داشتند، باید اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد پروژه هایی که به عنوان مدارس تخریبی از آن ها یاد شده، کارهای انعقاد قرارداد آن برای ساخت مدارس به زودی عملیاتی خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان عنوان کرد: با توجه به کمک های مردمی برای مردم مناطق سیل شده گسیل شد، فرهنگیان سایر نقاط کشور نیز، بالغ بر یک میلیارد تومان به مردم مناطق سیل زده کمک مالی کرده اند و نزدیک به ۴۰ کامیون اقلام مختلف از آموزش و پرورش استان های معین به استان گلستان ارسال کردند.

گوهری راد گفت: بالغ بر ۵۰ کانکس از طریق سازمان نوسازی مدارس، به مناطق سیل زده استان ارسال شد که از همان ابتدا از این کانکس ها در مناطق سیل زده بهره برداری کردیم.

ز