خسارت سیل به ۱۴۰۰ مدرسه؛ حدود ۱۲۰۰۰ کلاس درس در کشور احداث می شود

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل اخیر یک هزار و ۴۰۰ مدرسه خسارت دیدند که از این تعداد بیش از ۲۰۰ مدرسه تخریبی هستند.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۰۶ (۶ ماه،۳ هفته قبل)
خسارت سیل به 1400 مدرسه؛ حدود 12000 کلاس درس در کشور احداث می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خبرگزاری از گرگان، مهرالله رخشانی مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس برنامه ریزی های سازمان تجهیز و نوسازی کشور قرار است حدود ۱۲ هزار کلاس درس ساخته و تحویل کشور شود. این مدارس در ۲ مقطع زمانی مهرماه و دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: برآورد می شود تا مهرماه امسال بتوانیم ۱۰ هزار کلاس درس را آماده بهره برداری کنیم.البته تا ماه های آینده تعداد این کلاس ها مشخص می شود.

معاون وزیرآموزش وپرورش بیان داشت: تلاش می کنیم تا مهرماه امسال مشکل کمبود فضای کلاس درس نداشته باشیم. همه مدارس ما در استان خوزستان خسارت دیدند. در کشور یک هزار و ۴۰۰ مدرسه در سیل اخیر خسارت دیدند که از این تعداد بیش از ۲۰۰ مدرسه تخریبی است.

رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور ادامه داد: در استان گلستان ۲۲ میلیارد تومان از بخش اعتبارات دولتی و ۵۰ میلیارد تومان از محل کمک های خیرین برای ساخت مدارس خسارت دیده در نظر گرفته شده است.

رخشانی فر گفت: ۱۰ مدرسه در استان گلستان در سیل تخریب شدند و تلاش می کنیم تا این مدارس را تا مهرماه به بهره برداری برسانیم.۱۴ مدرسه دیگر که دارای زیربنای بالا بوده و تخریب شدند تا مهرماه سال آینده آماده می شود.

رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: همه مدارس تعمیراتی چه خسارت های جزئی و کلی تا مهرماه امسال تعمیر و آماده بهره برداری می شود.

ز