خطر انحلال ۱۱ مدرسه تهران

۸ هزار دانش آموز سرگردان می شوند

مشاور مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران از فشار مالکان حقوقی مدارس شهر تهران برای اجرای حکم قلع و قمع و پلمب مدارس خبر داد و گفت: اگر حکم یکی از نهادها که مالکیت ۱۱ مدرسه را دارد، اجرا شود، ۸ هزار دانش آموز تهرانی سرگردان می شوند.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۵۴ (۷ ماه،۳ هفته قبل)
خطر انحلال 11 مدرسه تهران/ 8 هزار دانش‌آموز سرگردان می‌شوند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مسعود ثقفی خبرنگار اجتماعی خبرگزاری اظهارکرد: چند روزی است که یکی از نهادها که مالکیت حقوقی ۱۱ مدرسه شهر تهران را داراست حکم قلع و قم را گرفته است و اگر این حکم اجرا شود هشت هزار دانش آموز این مدارس سرگردان می شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی جزو فقیرترین شهرهای کشور است پلمب هر یک از مدارس، ما را با مشکلات متعددی برای سامان دادن به تحصیل دانش آموزان مواجه می کند.

مشاورمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در تهران بالغ بر چهار هزار مدرسه داریم که در حال حاضر حدود ۴۷ مدرسه با مالک حقیقی و ۲۳ مدرسه با مالک حقوقی در معرض قلع و قمع هستند که در صورت اجرای احکام این مدارس نیز تعداد زیادی از دانش آموزان تهران سرگردان می شوند به عنوان مثال یکی از این مدارس که در دوره دوم ابتدایی در منطقه ۲ تهران فعالیت می کند حدود ۴۵۰ دانش آموز دارد و در اطراف آن تا شعاع طولانی هیچ مدرسه جایگزینی وجود ندارد.

فشار مالکان به آموزش وپرورش برای تغییر کاربری مدارس؛ خطر انحلال ۱۱ مدرسه شاهد

ثقفی ادامه داد: افزایش نرخ اجاره و فروش املاک موجب شده است که فشار برخی مالکان حقیقی مدارس به آموزش و پرورش بیش از گذشته شود اما در این میان شاهد هستیم که در نهایت تأسف حتی مالکان حقوقی نیز به دنبال تغییر کاربری ملک آموزشی هستند تا ارزش ملک آنها چند برابر شود.

وی گفت: در حال رایزنی با مالکان بوده و امیدواریم بتوانیم با توافق اجاره و تهاتر با ملک معوض موافقت آنها را به دست آوریم تا دانش آموزان در همان مدرسه تحصیل خود را ادامه دهند.

ثقفی افزود: اگر فشارها ادامه یابد چاره ای نداریم جز اینکه حدود ۱۱ مدرسه شاهد در شهر تهران منحل کنیم.