اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران در آینده

بنا بر اعلام معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه همه افراد و نهادهایی که تلاش می‌کنند تا به ایران در راستای بی‌ثبات کردن منطقه کمک کنند، اعمال خواهد شد.

  1. ۱ سال قبل
اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران در آینده
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در بخش مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی اعلام کرد که این وزارتخانه قصد دارد تا تحریم‌های خود را علیه سپاه و نیز نهادهایی که در سرمایه‌گذاری با سپاه همکاری می‌کنند، افزایش دهد.

او همچنین گفت که شرکت‌هایی که در داخل ایران فعالیت می‌کنند با ریسک‌هایی روبرو هستند و در صورت هرگونه همکاری با سپاه پاسداران باید مسئولیت آن را قبول کنند. همچنین افرادی که از اقدامات سپاه حمایت مالی می کنند نیز مسئول شناخته خواهند شد.

محمد جواد ظریف،وزیر خارجه کشورمان پیشتر در واکنش به این تحریم ها گفته بود: تحریم‌های آمریکا نه تنها تأثیر اقتصادی بر ایران نداشت بلکه در عرصه سیاسی نیز بی‌تأثیر بود و در پی این تحریم‌ها ، ایران توانمندی خود را در برنامه هسته‌ای صلح آمیز تقویت کرد.تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌فایده است و واشنگتن باید در مواضعش تجدید نظر کند. اگر واشنگتن به توافق هسته‌ای پایبند نباشد ما نیز سناریوهای مختلفی داریم.