ایوانکا ترامپ ؛ نخستین رییس جمهور زن آمریکا در سال ۲۰۳۲

برخی منابع داخلی کاخ سفید مدعی شدند ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ در رویای ریاست جمهوری آمریکا به سر می‌برد.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
ایوانکا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اینترنتی اکسپرس گزارش داد، برخی منابع داخلی کاخ سفید مدعی شدند ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ زمانی رئیس جمهور آمریکا می‌شود.

پیش از این نیز، ایوانا ترامپ، مادر او و همسر سابق دونالد ترامپ (۱۹۷۷ تا ۱۹۹۲) در کتابش تحت عنوان «برتری ترامپ» مدعی شد دخترش تا ۱۵ سال آینده (سال ۲۰۳۲) نخستین رئیس جمهور زن در آمریکا خواهد شد.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که همراهی ایوانکا با پدرش در نشست‌های مهم اقتصادی و سیاسی، نخستین اقدام او برای فراگیری اصول حکومت‌داری است. او در حال حاضر، دست راست و  مشاور رئیس جمهور آمریکا (پدرش) است.

یک منبع خبری که نخواست نامش فاش شود، گفت: در هر مراسمی که او حضور داشته باشد، مردم برای دیدار با او می‌آیند. مردم واشنگتن او را دوست دارند. کودکان عاشق او هستند. برخی مردم آمریکا نیز مسیر طولانی را برای دیدن او می‌پیمایند.

از زمان رقابت‌های انتخاباتی، ایوانکا ترامپ در سفر‌های مهم بین المللی پدرش را همراهی کرده و با مقامات برجسته خارجی همچون رئیس جمهور چین و نخست وزیران هند و ژاپن ملاقات کرده است. نقش او از دختر رئیس جمهور فراتر است. ایوانکا از مدافعان حقوق زنان است و یکی از چهره‌های مهم نشست جی ۲۰ بود.

مایکل ولف، نویسنده کتاب جنجالی «آتش و خشم: داخل کاخ سفید ترامپ» در این کتاب مدعی شد «در صورتی که این فرصت برای ایوانکا فراهم شود، او یکی از نزدیکان ترامپ است که در رویای ریاست جمهوری آمریکا به سر می‌برد».

ایوانکا ترامپ هرگز رسما تمایلش برای ریاست جمهوری را تایید نکرده است. او حتی در مصاحبه با مجله «کازموپولیتن» این موضوع را رد کرده است.