سخت ترین ترتیبات امنیتی تاریخ سنگاپور به خاطر ترامپ و اون !

در ملاقات دیروز ترامپ و اون ترتیبات امنیتی در اوج خود بود. برای شماری از خبرنگاران پرداختن به آن جالب می نمود.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
عکس /  اسکورت ترامپ و اون تا محل مذاکرات
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بخشی از این ترتیبات در مورد رهبر کره شمالی است که خالی از لطف نیست و نشان دهنده فعالیت شدید جاسوسی در ملاقات های افرادی در سطح آنان است.ترامپ و اون در حالی آماده گفت وگو شدند که خیابان های منتهی به هتل ها و محل ملاقات آنان کاملا در محاصره نیروهای امنیتی بود. حتی خودروهای حامل هیات های همراه نیز ناچار بودند از گیت امنیتی در خیابان عبور کنند، صبح دیروز به وقت سنگاپور ابتدا رییس جمهور امریکا به محل ملاقات رسید و با فاصله ای تقریبا 10 دقیقه ای رهبر کره شمالی وارد هتل محل ملاقات شد. دوربین هایی که کاروان آنان را نشان می داد، خیابان های خالی از خودرو و شهروند را نیز در دید مخاطبان قرار می داد . گرچه این بخش از جزیره معمولا خلوت و کم جمعیت است، ولی صبح دیروز خالی از جمعیت بود. خبرگزاری ها، ماموران پلیس و امنیت سنگاپور همه در حال آماده باش به سر می بردند و خیابان ها را با چشمان کنجکاو و دوربین ها زیر نظر داشتند.«ترامپ» و «اون» هر یک ماموران امنیتی خود را همراه داشتند که...

البته در مورد رهبر کره شمالی مساله کاملا به چشم می آمد، چرا که او هر کجا ظاهر می شد دسته ای از ماموران امنیتی را کنار خود داشت که خبرنگاران به آنها سپر حفاظتی می گفتند و این افراد لباس های مشکی متحدالشکل به تن داشتند و طوری آقای اون را جلو می بردند که گرداگرد او را پر می کردند تا امکان هر گونه سوءقصد را به حداقل برسانند.

از جمله ترتیبات امنیتی آقای «اون» همراه داشتن غذای شخصی و کاسه توالت اختصاصی او است که گفته می شود در این سفر نیز همراه او بود. روشن است که غذای شخصی برای جلوگیری از خوراندن سم به او است ولی کاسه توالت داستان جالبی دارد. در آخرین سفر رسمی برژنف صدر هیات رییسه اتحاد جماهیر شوروی و قبل از فروپاشی به یکی از کشورهای اسکاندیناوی، غربی ها موفق شده بودند از طبقه زیرین اتاق خواب هتل به فاضلاب توالت او دست پیدا کنند و هر بار که او به توالت می رفت بخشی از ادرار و مدفوع او را به آزمایشگاهی که همانجا مستقر کرده بودند می فرستادند و از این راه متوجه شدند که آقای برژنف سخت بیمار است و به زودی خواهد مرد. این ماجرا بعدها به وسیله رییس اداره اطلاعات فرانسه در دوران ریاست جمهوری ژیسکاردستن در چاپ خاطراتش اعلام شد و ظاهرا رهبر کره شمالی می خواهد کاری کند که جاسوسان دشمن چنین آزمایشی از او نکنند.

البته شاید آقای ترامپ نیز رفتاری مشابه آقای اون داشته باشد ولی کارگزاران امریکایی به گونه ای عمل می کنند که از چشم خبرنگاران و ناظران دور بماند، به هر حال دولتی که خود مبدع عملیاتی اینچنین برای جاسوسی است، خود نیز راه های مصون ماندن از آن را بلد است و حتما به کار می گیرد.

همرسانی نوشتار: