جنجال احمدی نژاد پس از رفتار غیرمتعارف مشایی در دادگاه + عکس ها

روز گذشته اولین جلسه دادگاه رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

  1. دوشنبه ۵ شهریور ۹۷ ساعت ۰۷:۵۹ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
احمدی نژاد: اگر مَردند اسناد عزل وکلای مشایی را منتشر کنند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما که شب گذشته روی آنتن رفت عنوان شده بود: پس از حضور متهم در جلسه علنی دادگاه و قرائت بخشی از کیفرخواست، متهم با هدف اخلال در جلسه دادرسی و به تعطیلی کشاندن دادگاه و با اعلام اینکه قصد شرکت در جلسه دادگاه را نداشته و از مفاد کیفرخواست بی اطلاع است و با بیان مطالب غیر مرتبط با موارد اتهامی و با فضاسازی و اعمال و رفتار غیرمتعارف تلاش کرد روند رسیدگی را تحت تاثیر خود قرار دهد که با متانت، صلابت و قانونمندی رئیس دادگاه، جلسه به مدت حدود دو ساعت ادامه پیدا کرد.

پس از حضور مشایی در دادگاه و از آنجایی که طرفداران جریانی خاص عزم دستگاه قضا را برای محاکمه یکی از لیدرهای خود راسخ می دیدند با تصمیم سازی در اتاق های فکر خود پمپاژ اخبار غیر واقعی را برای تحت الشعاع قرار دادن روند محاکمه آغاز کردند.

در این میان محمود احمدی نژاد مدعی شد قوه قضائیه در مورد عزل وکلای مشایی با خواست خودش دروغ گفته است و با (تقلید ازادبیات بقایی) نوشت اگر مردند اسناد عزل وکلا را منتشر کنند.

احمدی نژاد: اگر مَردند اسناد عزل وکلای مشایی را منتشر کنند

اما امروز حجت الاسلام والمسلمین اژه ای معاون اول قوه قضائیه در رابطه با رسیدگی به پرونده معاون رئیس جمهور سابق که دادگاه وی روز گذشته برگزار شده بود، گفت: دادگاه این فرد دیروز به صورت علنی برگزار شد. البته این فرد گفته بود که اگر دادگاه علنی نباشد در دادگاه حاضر نمی شوم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در رابطه با برخی مباحث مطرح شده در خصوص این پرونده گفت: دیروز فردی، اول وقت مراجعه می کند به دادگاه ومی گوید که من وکیل دو وکیل این فرد (حسینی – حیدری) هستم و از طرف این دو وکیل وکالت دارم که لایحه عزل این دو را به دادگاه اعلام کنم. همچنین زمانی که خود متهم در جلسات قبل برای قرائت کیفرخواست در دادگاه حاضر شده بود، بصورت کتبی اعلام می کند که: "نظر به برگزاری غیرعلنی دادگاهِ اینجانب و عدم شرکت در جلسات دادگاه، طبعا حضور وکلای من در جلسه موضوعیت ندارد؛ لذا بدین وسیله وکالت این دو نفر را در این پرونده عزل می نمایم. بدیهی است وکالت نامبردگان در سایر موارد کماکان باقی است" و این مطلب را امضا می کند.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: لذا این فرد حسب همین نامه دو وکیل خود را عزل کرده است و دیروز فردی به عنوان وکیل، لایحه عزل این دو وکیل را به دادگاه اعلام می کند.

احمدی نژاد: اگر مَردند اسناد عزل وکلای مشایی را منتشر کنند

در همین ارتباط خبرگزاری میزان با توجه به ادعاهای صورت گرفته و اثبات دروغ پردازی احمدی نژاد و اطرافیانش فیلم اظهارات رحیم مشایی در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی را منتشر می کند.
همرسانی نوشتار: