کیم نامه های زیبایی برایم می نویسد؛ عاشق هم شدیم !

رئیس جمهور آمریکا در جمع حامیان خود در «ویرجنیای غربی» تاکید کرده که او و رهبر کره شمالی، یکدیگر را دوست دارند.

  1. یکشنبه ۸ مهر ۹۷ ساعت ۱۲:۴۹ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
کره شمالی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

«دونالد ترامپ» در اظهاراتس عجیب با تمجید از مواضع پیونگ یانگ، گفت او و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی عاشق هم هستند.

ترامپ در جمع حامیان خود در «ویرجنیای غربی»  درباره موضوع کره شمالی ادعا کرد سیاست دولتش در قبال این کشور به خوبی پیش می رود.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: «آنها (کره شمالی) حتی به تلفن روسای جمهور ما پاسخ نمی دادند. وقتی به آنها زنگ می زدند به آن ها می گفتند "به ما زنگ نزنید".»

ترامپ با بیان اینکه در ابتدا تنش های لفظی میان او و رهبر کره شمالی وجود داشته گفت: «ولی حالا رابطه بسیار خوبی داریم».

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: «من واقعا سرسخت  بودم و او (رهبر کره شمالی) هم اینگونه بود و روابط ما همینطور ادامه داشت، اما مدتی بعد، ما عاشق هم شدیم، باور کنید او برای من نامه هایی زیبا نوشت، نامه ‎هایی که واقعا عالی و خوب هستند».

این اظهارات ساعاتی بعد از سخنان وزیر امور خارجه کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل و انتقادهای تند او از مواضع آمریکا ایراد شد.

«ری یونگ هو» با انتقاد از تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ، آمریکا را کشوری خواند که پیش از کره شمالی سلاح اتمی داشته و تنها کشوری است که در جهان از این سلاح استفاده کرده است.

وزیر امور خارجه کره شمالی همچنین تاکید کرد تا زمانی که اعتماد کافی به آمریکا ایجاد نشود، کشورش از سلاح اتمی دست نخواهد کشید.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده که قرار است مقدمات دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی با سفر وزیر امور خارجه دولت ترامپ به پیونگ یانگ فراهم شود.

اولین دیدار ترامپ و کیم جونگ اون ۲۲ خردادماه در سنگاپور انجام شد اما به رغم تعهد آنها بر «خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره» در ازای دادن «تضمین های امنیتی آمریکا به کره شمالی» پیشرفت ملموسی در مذاکرات دو کشور ایجاد نشده است.