آمادگی مشروط برای آزادی «عافیه صدیقی» ! + عکس

برخی منابع پاکستانی اعلام کردند خانواده «عافیه صدیقی» از تمایل آمریکا برای تبادل او با دو نفر از زندانیان این کشور در خاک پاکستان خبر داده اند.

  1. ۲ ماه،۲ هفته قبل
آمادگی مشروط آمریکا برای آزادی «عافیه صدیقی»
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دفتر منطقه ای خبرگزاری به نقل از جیو تی وی، «فوزیه صدیقی» خواهر «عافیه صدیقی» اعلام کرد: دولت آمریکا حاضر شده است در قبال پایان پیگرد قانونی علیه «ریماند دیویس و برگ دیل» که توسط پاکستان زندانی شده بودند، خواهرش را آزاد کند.

خواهر صدیقی گفت: علی رغم پیشنهاد آمریکا دولت مردان اسلام آباد در تلاش هستند تا در قبال شرط آمریکا چیزی غیر از آزادی عافیه را مطالبه کنند.

وی ضمن انتقاد از دولت های گذشته پاکستان اظهار داشت: اوباما در زمان ریاست جمهوری خود اعلام کرده بود که حاضر است دستور ویژه ای برای آزادی عافیه صدیقی صادر کند ولی به دلیل سستی دولتمردان وقت پاکستان این اتفاق رخ نداد.

فوزیه تاکید کرد: شرایط به گونه ای است که این بار یقین داریم عافیه آزاد خواهد شد و به دامان خانوادهاش بازخواهد گشت.

وی افزود: زمانی که همه مخالف عافیه بودند، عمران خان از او حمایت می کرد و با توجه به اینکه قدرت در دست حزب تحریک انصاف است اطمینان داریم که دولت پاکستان برای آزادی عافیه اقدام خواهد کرد.

این درحالی است که روز گذشته «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان نیز از رایزنی با دولتمردان آمریکا برای آزادی عافیه صدیقی سخن گفته بود.

گفتنی است عافیه صدیقی به جرم همکاری با القاعده توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شده است و در سال ۲۰۱۰ دادگاهی در این کشور وی را به ۸۶ سال زندان محکوم کرد.

علاوه بر این مشخص شده است که در طول دوران بازجویی عافیه صدیقی به شدت تحت شکنجه قرار گرفته و طی سالهای اخیر چندین بار شایعه مرگ وی در فضای مجازی دست به دست شده است.

«ریماند دیویس» یک جاسوس آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۱ با شلیک گلوله دو جوان را در لاهور به قتل رساند و به دستور دادگاه پاکستان مدتی را در زندان به سر برد ولی با پرداخت دو میلیون دلار دیه به خانواده آن دو جوان و میانجگری شاه عربستان توانست آزاد شود و به بیدرنگ به آمریکا بگریزد.

.

همرسانی نوشتار: